Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Rektör Kul’dan 29 Ekim mesajı

Rektör Kul’dan 29 Ekim mesajı
büyük sivas haber
büyük sivas haber( [email protected] )
27 Ekim 2020 - 12:08

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Rektör Kul Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı

Rektör Kul, mesajında:

Sultan Alparslan “Size öyle bir vatan aldım ki ebediyen sizin olacaktır.” diyerek bu coğrafyada ilelebet varlığımızı sürdüreceğimizi Selçuklularla ilan etmiş, daha sonra bu necip millet Osmanlı Devletiyle varlığını sürdürmüştür.

Bundan yaklaşık bir asır önce vatan topraklarında varoluş için verilen mücadelenin ardından canlarını feda eden ecdadımız imkansızlar içinde yokluğa ve yoksulluğa mahkûm edilip tarih sahnesinden silinmek istenmiş, ancak bu aziz millet vatan topraklarını savunmuş, asla esaret altına girmeyeceğini millî mücadele ile yedi düvele bir kez daha ilan ederek 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetimizi kurup tarih sayfasındaki yerini almış, bizlere bu kutsal emaneti devretmişlerdir.

Bugün bilhassa dış mihrakların ve onların uzantılarının, farklı yollarla aynı senaryoları, Ege’de, Akdeniz’de yeniden canlandırmaya çalıştıklarını görmekteyiz. Millî ve yerli imkânlarla, Karadeniz ve Akdeniz’de enerji sahalarında yaşanılan gelişmeleri hazmedemediklerine şahit olmaktayız.

Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Sultan Şehir Sivas’ta yaşayan fertler olarak ecdadımızın bizlere bıraktığı bu kutsal vatana kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağımızdan hiç kimsenin şüphesi yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları, millî mücadele kahramanlarımızı, gazilerimizi ve cennet vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi; sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’nci yıl dönümü kutlu olsun.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]