Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Ziraat Fakültesi Kurulsun Diye Tarlasını Bağışladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ziraat Fakültesi Kurulsun Diye Tarlasını Bağışladı
10 Kişi Okuyor
12 Kasım 2017 - 13:15

Örgün eğitime devam edebilmek için 40 yaşından sonra girdiği üniversiteyi birincilikle bitiren Sivaslı devlet memuru, hayalini kurduğu ziraat fakültesi nin memleketi Gemerek ilçesinde açılması için 15 dekarlık tarlasını Cumhuriyet Üniversitesine bağışladı.

Ziraat Fakültesi

Erol Can Sağırkaya (45) Gemerek Nüfus Müdürlüğünde memur olarak çalışırken üniversite hayalini gerçekleştirebilmek için 2 yıl önce tayinini Sivas merkeze istedi. Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Cumhuriyet Meslek Yüksekokulu Organik Tarım Bölümünü kazanan ve bu yıl üniversiteyi birincilikle bitiren Sağırkaya, Gemerek’te ziraat fakültesinin açılması için girişimde bulundu.

İlçede kurulmasını arzu ettiği ziraat fakültesi için 15 dekarlık tarlasını bağışlama kararı alan Sağırkaya, bağış dilekçesini Gemerek Meslek Yüksekokulu Sekreteri Osman Kombul’a teslim etti.

Sağırkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okumanın yaşının olmadığını belirterek 45 yaşında üniversiteyi bitirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Devlet memurluğunda 22 yılı geride bıraktığını aktaran Sağırkaya, hemşehrilerinin büyük çoğunluğunun tarımla uğraştığını, ilçenin ziraat fakültesine uygun yapıda olduğunu ifade etti.

– Bağışladığı tarlasına yapılacak fakültede okumak istiyor

Sağırkaya, Gemerek Meslek Yüksekokuluna bağışladığı tarlasına ziraat fakültesi yapılmasının hayalini kurduğunu, bu okulun mezunları arasında yer almayı da arzu ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“22 yıllık devlet memuruyum, 40 yaşından sonra üniversite aşkı doğdu. Örgün eğitime girebilmek için çalıştım ve kazandığım Organik Tarım Bölümünü birincilikle bitirdim. Ondan sonra ilçeme gelerek eğitim aşkıyla tarlamı ziraat fakültesi açılması talebiyle bağışladım. Gemerek halkı geçimini tarımdan sağladığı için ve konum itibarıyla ilçemiz ziraat fakültesine uygun olduğundan okulun yapılması için tarlamı bağışladım. Tarlamı bağışlayarak geçimini tarım ile sağlayan hemşehrilerimin eğitim alabilmesini istedim. Gemerek ve Sivas halkına hayırlı olmasını dilerim.”

Eğitim gönüllüsü Sağırkaya, “İlçemize ziraat fakültesi kurulması halinde sınavlara gireceğim. 50 yaşımda da olsam ziraat fakültesini bitirebilmek en büyük hayalim.” diye konuştu.(AA)

Sivas Haberleri

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 72
  • Hayır Aday Olmamalı --> 264
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558