SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas’ta ki Yaşlı Teyzelerden Zeytin Dalında ki Mehmetçiğe Dua Geldi!

Sivas’ta ki Yaşlı Teyzelerden Zeytin Dalında ki Mehmetçiğe Dua Geldi!
Bu haber 26 Şubat 2018 - 15:26 'de eklendi

Sivas’taki okuma yazma seferberliğine dahil olan teyzelerden Zeytin Dalında ki Mehmetçiğe geldi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan, ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılarak Okuma Yazma Seferberliğini başlatmıştı.

Anlı’nın öncülük yaptığı okuma yazma seferberliğini canlı yayında başlatan Erdoğan, Anlı’nın okuma yazma seferberliği konusundaki gayretlerini en başından beri yakından takip ettiğini belirtti.

Erdoğan, “Böyle bir kampanya olur da bizim buna destek vermememiz düşünülebilir mi? Milli Eğitim Bakanlığımız başta olmak üzere, ilgili tüm kurumlarımıza bu kampanyayla ilgili talimatları verdik. İmkanlarımızı da seferber ettik. Biz de bu seferberlikte varız diyoruz.” demişti.

Sivas’ta ki Yaşlı Teyzelerden Zeytin Dalında ki Mehmetçiğe Dua Geldi!

Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Sivas Cebecioğlu İlkokulunda kurs öğretmeni Zekeriya Gazioğlu öncülüğünde adeta tüm Türkiye’ye örnek olabilecek bir davranış sergilendi.

Kursa katılan ve okuma yazma bilmeyen hanımlardan Mehmetçiğimize dualar geldi. Kursa katılan hanımlar arasında 1946 doğumlu olanlarda var 1970 doğumlu olanlarda…

Büyük Sivas olarak kurs öğretmenimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyoruz.

Büyük Sivas Haber

 

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER