Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Türkiye Genelinde Yüz Yüze Eğitimde İkinci Aşamaya Geçildi

Türkiye Genelinde Yüz Yüze Eğitimde İkinci Aşamaya Geçildi
13 Ekim 2020 - 23:01

Türkiye genelinde olduğu gibi Sivas’ta da yüz yüze eğitimde ikinci aşamaya geçildi. Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında ilimizde de 2, 3, 4 ile 8, lise hazırlık ve 12’nci sınıf öğrencilerinin yanı sıra özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler de yüz yüze eğitime başladı.

Türkiye Genelinde Yüz Yüze Eğitimde İkinci Aşamaya Geçildi

Maskeleri takılı olan öğrenciler, tüm temizlik önlemlerinin alındığı seyreltilmiş sınıflarına geçerek mesafeli masalarda uzun süreden sonra ilk kez yüz yüze eğitimin heyecanını yaşadılar.

-Vali Salih Ayhan Öğrencileri Yalnız Bırakmadı

Eğitim kurumlarını her fırsatta ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerin taleplerini dinleyen Vali Salih Ayhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte yüz yüze eğitimin ikinci gününde, Fatih İlkokulu, Mehmet Akif İnan Ortaokulu ve İMKB Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Öğrencilerin günler sonra başlayan okul heyecanına ortak olan Vali Salih Ayhan, sınıfları gezerek, öğrencilere kitap hediye etti. Bir süre öğrencilerle sohbet eden Vali Ayhan, yeni eğitim-öğretim yılının eğitim camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

-Okullarımızı Açabilmenin Mutluluğunu Yaşıyoruz

Vali Salih Ayhan, Covid-19 salgını döneminde normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte uzun bir aradan sonra eğitim kurumlarının yeniden eğitme-öğretime açıldığını söyledi.

Okullarda her türlü tedbirin alındığını ifade eden Vali Salih Ayhan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar sonrası Türkiye genelinde yüz yüze eğitime başlanılmasının mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını söyledi. 

-Salgını El Birliği İle Yeneceğiz

Vali Salih Ayhan, “Eğitim camiamızın, çocuklarımızın ve gençlerimizin bu zor süreçte en büyük isteği de, salgın sürecinin normalleşmesi ve bir an önce okulların açılması yönündeydi.

Devletimizin aldığı kararlar ve vatandaşlarımızın gösterdiği hassasiyet dikkate alındığında salgın sürecini ülkemiz başarıyla sürdürmektedir. Salgının seyrinin düşüşe geçmesi hem normalleşme döneminin başlamasına hem de okullarımızın yeniden açılmasına imkân tanıdı.

Bu kapsamda, eğitime kaldığımız yerden devam edeceğiz ve inanıyorum ki başarılı olacağız. Eğitim, bu ülkenin en önemli yapı taşıdır. Sizler bu ülkenin yarını, geleceği olacaksınız.

Okulunu ve öğretmenini özleyen sevgili öğrencilerimiz, ülkemizin de içinde bulunduğu bu salgını aldığımız ve uyguladığımız tedbirler ile hep beraber yeneceğiz.” dedi.

-Vali Ayhan’dan Kurallara Uyan Vatandaşlara Teşekkür

Öğrencilerden salgın tedbirlerine uymalarını isteyen Vali Salih Ayhan, “Okullarımızda her türlü tedbiri aldık. Sivas merkez ve 16 ilçemizde 115 bin öğrencimiz var. Sivas’ta salgın döneminde el birliği ile başarılı süreç yönettiğimizi ifade etmek istiyorum.

Her bir vatandaşımız sosyal mesafe, maske kullanımı ve temizliğe önem vererek, bu zor sürecin başarılı olabilmesine katkı sağlıyor. Vatandaşlarımızın hassasiyetini yaptığımız denetimlerde görme imkânı bulduk. Bu noktada Sivas halkına teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Salih Ayhan’ın okul ziyaretleri kapsamında ilkokul, ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıf ziyaretlerine Vali Yardımcısı Çağlar Partal, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Kimsesiz ile milli eğitim yetkilileri de eşlik etti.

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]