DOLAR 31,2220 % 0.04
EURO 33,9256 % 0.16
STERLIN 39,5450 % -0.03
FRANG 35,5337 % 0.03
ALTIN 2.042,62 % 0,10
BITCOIN 1.957.109 9.794

Yıldız Dağ, Üstündağ Oldu Gibi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yıldız Dağ, Üstündağ Oldu Gibi

Göreve geldiği süreç içerisinde yaptığı çalışmalar ile Sivaslının sevgilisi haline gelen Vali Davut Gül, Sivas’ın prestij projeleri arasında yer alan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ile ilgili önemli bir çalışmaya daha imza attı.

Sivas’ın kuzeyinde bulunan ve merkeze 58 km mesafede olan 2.552 metre rakımlı Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, 2013 tarihinde temelinin atılmasının ardından Şubat ayında resmi açılışı yapılarak tam donanımlı bir şekilde hizmet vermeye başlamış ve kayak severlerin gözbebeği haline gelmişti.

Vali Davut Gül, edindiğimiz bilgiler doğrultusunda Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinin, ülke genelinde otel zincirleri bulunan The Green Park bünyesine katılması için görüşmeler gerçekleştirmişti.

fb_img_1478352334421

Ülke genelinde tanınan ve sevilen iş adamlarından olan Adil Üstündağ’ın sahip olduğu The Green Park oteller zinciri, 6 tesisinin ardından Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezini de kendi bünyesine katmaya olumlu bakıyor.

Sivas Valisi Davut Gül, bu konuyla ilgili iş adamı Üstündağ ile daha önce birkaç kez bir araya gelerek, Sivas’ı ve Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ni tanıttığı biliniyor. Bu kapsamda iş adamı Üstündağ, bugün Sivas’a gelerek Vali Davut Gül ile tam bir mutabakata varmak için ziyaret ve incelemelerde bulundu. Önümüzdeki günlerde Yıldız Dağı’nın ünlü iş adamı tarafından Sivas Turizmine ve ekonomisine katkı sağlayıp sağlamayacağı konusu netleşmiş olacak.

THE GREEN PARK OTELLER ZİNCİRİ

Adil Üstüntağ yönetimindeki The Green Park, İstanbul’da Taksim, Merter, Bostancı, Pendik ve Kocaeli Kartepe tesislerinin ardından son olarak geçtiğimiz yıl Ankara’da yeni bir otel inşa ederek 6’ncı yatırımı gerçekleştirmişti.

Kış turizmi tesisleri kapsamında sadece Kartepe’de hizmet veren The Green Park, Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezini de bünyesine katarak, bu alanda 2’nci tesise sahip olup zincir sayısını 7’ye çıkarma düşüncesinde.

Böylece hem Sivas, hem de Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ülke gelinde daha iyi tanıtılacak ve ilimiz turizm sektöründe Vali Gül öncülüğünde büyük bir adım atmış olacak. Umarız en kısa sürede haber merkezimize ulaşmış olan bilgiler doğrultusunda konu netliğe kavuşmuş olur.


YORUM YAP