DOLAR 32,7314 % 1.41
EURO 35,0554 % 0.38
STERLIN 41,5981 % 0.74
FRANG 36,7675 % 1.8
ALTIN 2.456,40 % 2,73
BITCOIN 65.224,01 -2.498

“Yeşil Alan” Olan Bölgede Otopark Çalışmaları!

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Yeşil Alan” Olan Bölgede Otopark Çalışmaları!

Şehit Fethi Akyüz Caddesi yanında bulunan ve Belediye İmar Planında ‘Yeşil Alan´ olan bölgede, otopark yapmak için Belediye ekipleri çalışma başlattı. Gecekondu mantığı ile otopark yapılan alana kimin izin verdiği ise merak konusu oldu.

“Yeşil Alan” Olan Bölgede Otopark Çalışmaları!

Vatandaşlar ‘´Bu usulsüzlüğün peşini bırakmayacağız´´ dedi.

Sivas şehir merkezi yeşil alanlara muhtaç iken, gecekondu mantığı ile yapılan betonlaşmaya bir örnek Kızılırmak mahallesinde yaşandı. Şehit Fethi Akyüz Caddesi yanında bulunan ve Belediye İmar Planında ‘Yeşil Alan´ olan bölgede dün sabah ‘Otopark´ yapımına başlandı.

Yıllardır buraya, çocuklarının oynayacağı bir park yapılmasını bekleyen vatandaşlar ise bu kararın nereden çıktığı ve kimin bu kararı verdiğini bulmaya çalışıyor. İmar Planında, 1984 yılından buyana burasının yeşil alan olduğu ve bunun aksine bir karar çıkmadığı öğrenilirken, yeşil alana otoparkı kimin yaptırdığı merak konusu oldu. Mahalle sakinleri bu durumun yasa dışı olduğunu ifade ederek, yasadışı yapılan otoparkın iptali için mücadele edeceklerini dile getirdiler.

Vatandaşlar, ‘´Biz buraya çocukların oynayacağı, insanların hava alabileceği bir yeşil alan yapılması için yıllardır mücadele ediyoruz. Belediye tarafından buraya park yapılacağı söylendi. Hatta imar durumunda da burası zaten yeşil alan görünüyor. Sabah kalktığımızda burada belediye ekiplerinin çalıştığını gördük. Biz park yapılıyor diye sevinirken otopark yapıldığını öğrendik

İmar durumu değişti mi diye araştırma yaptık ve imar durumunda bir değişiklik olmadığını gördük. Bu uygulama yasa dışıdır. Kim keyfi bir kararla, yasaları, insanları hiçe sayarak buraya otopark yapıyor bilmiyoruz. Buranın otopark olması kararını kim verdi ve imar durumunda yeşil alan olan yeri otopark yapıyor? Cumhurbaşkanlığına bu usulsüz yapılan işleri şikâyet edeceğiz. Bu usulsüzlüğe izin vermeyeceğiz´´ dediler. (Bizim Sivas)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.