DOLAR 20,3976 % 1.5
EURO 22,0472 % 2.11
STERLIN 25,5801 % 2.45
FRANG 22,6205 % 1.76
ALTIN 1.285,56 % 2,30
BITCOIN 27.999,88 0.283

Birinci OSB’de yerimiz kalmadı! 60 fabrikaya yer tahsisi yaptık!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Birinci OSB’de yerimiz kalmadı! 60 fabrikaya yer tahsisi yaptık!
blank
blank

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Sanayici İşadamları İstişare Toplantısına katıldı.

Birinci OSB’de yerimiz kalmadı! 60 fabrikaya yer tahsisi yaptık!

Sivas TSO’da düzenlenen toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Vali Salih Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, Habib Soluk, Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Burak Kuruçay, Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, il protokolü ve sanayiciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan STSO Başkanı Mustafa Eken, OSB hakkında bilgi verdi.

Başkan Eken, “1. OSB’de 350 parselin 313 adedi sanayi parseli olup 308 adedi 261 firmaya tahsis edilmiştir. OSB’de faaliyette bulunan fabrikalarda yaklaşık 10.000 kişi istihdam edilmektedir.

Yatırımlar tamamlandığında OSB’de toplam istihdam 15.000 kişi olacaktır.

Birinci OSB’de yerimiz kalmadı. 2018 yılında göreve geldikten sonra bugüne kadar 60’a yakın fabrikaya yer tahsisi yaptık. 6 Fabrikamız üretime başladı.

28 Fabrikamız inşaat aşamasında. Tahsis ettiğimiz diğer parsellerde ise proje ve ruhsat aşaması devam ediyor. OSB’de altyapı asfalt, kaldırım gibi çalışmaların yüzde 90’ı tamamlandı” dedi.

blank

SİVAS’IN TAMAMI CAZİBE MERKEZİ KAPSAMINA ALINMALI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2019 yılında Sivas mitinginde Sivas’ın en özel teşvik kapsamına alınacağının müjdesini verdiğini dile getiren Başkan Eken, “Sayın Bakanım; 2020 yılı sonunda sizin de katıldığınız TOBB Ekonomi Şurasında da bizzat ben Sayın Cumhurbaşkanımıza ve size, Demirağ OSB konusundaki beklentilerimizi arz etmişti.

Ekonomi Şurasında 93 milyon TL olan altyapı bedelini de istemiştim.

Sizde, bizlere müjdeyi vererek hem ödeneğin gönderileceğini hem de altyapı çalışmalarının bu yılsonu biteceğinin müjdesini vermiştiniz. Teşekkür ediyorum çünkü ödenek fazlası ile gelmeye başladı, altyapı çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam ediyor.

Sivas’ın tamamının Cazibe Merkezi kapsamına alınmasını bir kez daha bu toplantı vesilesi ile sizden talep ediyoruz. Bugüne kadar vermiş olduğunuz katkılar ve desteklerden ötürü Sivas iş dünyamız ve ilimiz adına sizlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ

‘Sözümüzün arkasındayız’ diyen Bakan Mustafa Varank, “Daha önce üretilmeyen birçok ürünü yerli ve milli olarak artık Sivas’ımızda üretip dünyaya ihraç etmeye başladık. Bunun gibi yatırımlarımızı biz inşallah şehrimize çekeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımız gerekli talimatları verdi. Sözümüzün arkasındayız. Altyapı tamamlandığında Demirağ OSB konusunda düzenleme yapacağız. Sivas’ın teşvik bölgesi ile ilgili konuyu her geldiğimde konuşuyoruz.

Geçen sefer geldiğimde de konuşmuştuk şimdi de aynısını söyleyeceğim. Tek başına teşvik hiçbir şey ifade etmemeli. Cumhurbaşkanımız bu konu ile ilgili talimatı verdi bize. Biz, yeri zamanı geldiğinde verdiğimiz sözü tutacağız.

Bunun dışında biz, hem Sanayi Bakanlığı olarak hem de merkezi teşkilatımız olarak Sivas’ın ihtiyacını görmeye ve bu gayretimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmasının ardından Bakan Mustafa Varank, Sanayicilerin sorularını yanıtladı.

Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, yoğun programlarına rağmen iş dünyasıyla bir araya gelen Bakan Varank’a teşekkür ederek, “Sayın Bakanım yolun sonunda ışık göründü. Yıl sonunda altyapı bitiyor ve inşallah kararname imzalanıyor. Şimdiden Sivas’ımıza hayırlı uğurlu olsun diyoruz” dedi.

Başkan Eken, Bakan Varank’a hediye takdim ettikten sonra toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.