DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.125.870 3.103

Sivas Yenimahalle 3. Etap TOKİ’de oturanlar mağdur

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas Yenimahalle 3. Etap TOKİ’de oturanlar mağdur

Danişment Gazi Mahallesi Yenimahalle 3. Etap TOKİ’de oturan vatandaşların çektiği çile bir türlü son bulmuyor…

Sivas Yenimahalle 3. Etap TOKİ’de oturanlar mağdur

Haber merkezimize ulaşan TOKİ sakinleri seslerinin duyurulmasını isterken yaşadıkları mağduriyeti de uzun uzun anlattı.

“EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ OKUL”

“Ben Danişment Gazi Mahallasi Yenimahalle 3. Etap TOKİ ek yerleşkede hak sahibi Yücel Alkan. Bizim evlerimiz teslim edildi olarak haber kanallarında haber konusu oldu. Fakat! Bizim evlerimiz ne durumda teslim edildi kimsenin bir bilgisi yok. Bizim evlerimizin hiçbir işçiliği düzgün yapılmamış bir şekilde teslim edilmiştir. Bunu da hem yönetime hem de yüklenici firmaya eksiklerimizin giderilmesi için, gerek sözlü gerekse yazılı defalarca beyan ettik. Amma velakin bizi dinleyen bizim derdimize derman olan yok. Bir diğer husus ise! Dediğim üzere Yenimahalle 3. Etap Tokiler ana ve ek yerleşke olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Ana yerleşkede camii, bakkal vb. ticaret alanları bulunmaktadır. Ama ek yerleşkede ne bakkal, ne market, ne camii ne de başka benzeri bir ticaret alanı yok. Bunu sebebini sorduğumuzda ise Sivas Belediyesi’nin gerekli izin ve onayları vermemesinden kaynaklı olduğu söyleniyor. İzin vermemelerinin gerekçesi ise 746 adet konuta bir adet camii ve bir adet bakkal (market)’in yeterli olacağı kanısına varılıyor. Bir başka husus ise YOL!!! Ek yerleşke ye yine Sivas Öyle bir yol vermiş kii çok dik bir yokuş. Bırak otobüsü insan bile zor çıkıyor o yokuşu oranın düzeltilmesi için Sivas Belediyesi’nin gerekli birimlerine yazılı ve sözlü bir şekilde tarafımca beyanda bulundum ama herhangi bir düzeltme veya çalışma gereği duyulmadığını söz ediyorlar. Bizim burada yaşlı (+65) insanlarımız var. Onlar otobüse binmek için kışın veya da yazın o yokuşu inip çıkamıyorlar. Ve en büyük eksiklik ise OKUL. 746 adet konuta bırakın bir tane okulu mevcutta olan Aşık Veysel İlkokuluna bir sınıf dahi açılmadı ve servis olanağı sağlanmadı. Evet bizim isteklerimiz bunlar. Bu isteklerimizin giderilmesi gerekli mercilerden arz ve talep ederim. Saygılar.”

“400 TL AİDAT ALIYORLAR”

“Aylardır doğalgazımız açılmadı. Otobüs seferleri çok az. Evleri yapan firma çok lakayt, bir-çok evde şu, kapı pencere gibi işçilik sorunları sadece bir iki işçi üzerinden yapılıyor bu da yüzeysel oluyor. Hiç bir iş yapılmamasına rağmen 400 tl aidat alınıyor hizmet yok. En önemlisi firmaya ulaşamıyoruz.”

“ADETA BİR MAHRUMİYET BÖLGESİ”

“Okullar açıldı doğalgazlarımız hala açılmadı ek yerleşkede yol çok dik yapılmış araçlar zorlanıyor çıkarken hatta otobüsler bile çıkmıyorduk diye. Polis lojmanları ve mit önündeki yolların birden u dönüşü yapması kazalara sebep veriyor. Binalar hala mutait firma tarafından eksikler yapılmadı bekletiliyor ve site yönetimi buna rağmen 400 tl aydat alıyor. Sabah işe erken gitmek zorunda olanlar işe gidemiyor çünki otobüş en erke 7.30 da servis saatlerine geç kalıyor. 2 saatte bir otobüs var. Ek yerleşkeden aileler ve çocuklar otobüse binmek için köpeklerin olduğu alanı geçmek ve durağa inmek zorunda kalıyor. Akşam işten geç çıkanlar yürüyerekgelmek zorunda çünki otobuş seferleri kısıtlı. Ek yerleşkede market mescit alanı yok. Adeta bir mahrumuyet bölgesi statüsünde yapılmış. Dairelerin eksikleri tamamlanamıyor. Én önemlisi yollarımız ve doğalgazımız”

Emre Gençleşen / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Ahmet dede 21 Eylül 2023 / 14:57 Cevapla

Boyle bi rezillik olamaz aylardir aidat oduyoruz daha evimize giremedik kapı pencere zemin heryer dökülüyor hala teslim alamadık, rezillik cekiyoruz

Aziz ATLIĞ 20 Eylül 2023 / 18:54 Cevapla

Bende 3. Etap toki ana yerleşkede daire sahibiyim, arkadaş işin özetini anlatmış bina içinde blok içinde de bir çok eksik mevcut asansörler çalışmıyor, hidraforlar çalışmıyor , yolları kilit parke yapmışlar çökük bozuk işçilikler berbat ilgilenen yok binalarda ve dairelerde parke biti denilen bitten geçilmiyor ilaçlatan yok bir çok sıkıntı mevcut buraya yazmakla olmuyor haber camiyasını medyasını 3. Etap a beklerim gelin vatandaşların kendinden dinleyin maduriyetlerimizi gözünüzle görün, yazacak çok şey var yazmakla bitmez müteahit firma kendisinin ödemesi gereken elektrik aboneli alımındaki iş bitirme belgelerini elektrikçiler odasından alınan belgenin bedelini bize ödetti normalde kendisinin ödemesi gerekiyordu cebine indirdi. Teşekkürler saygılar…