SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Yeni Kültür Merkezinde İncelemeler Yapıldı

Yeni Kültür Merkezinde İncelemeler Yapıldı
Bu haber 31 Ekim 2016 - 14:34 'de eklendi

Uzun süredir gündemden düşmeyen  ve bugüne kadar neredeyse herhangi bir gelişmeye yaşanmayan yeni kültür merkezinde, Sivas Valisi Davut Gül’ün gelmesiyle, hazırlıklar tam kapasite devam ediyor.

Sivas Valisi Davut Gül, beraberindeki heyet ile birlikte hafriyat çalışmalarına başlanan yeni kültür merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

01erhn3143-1

Firma yetkililerinden proje hakkında bilgi alan Vali Gül, çalışmaların aksatılmadan titizlik içerisinde yürütülmesi talimatını verdi. Kültür merkezi projesini inceleyen, işçilerle de bir süre sohbet eden Valimiz Gül, projeyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Vali Gül, tarih ve kültür şehri Sivas’a yeni kültür merkezi kazandırılması için çalışma başlatıldığını ifade ederek,  binanın 2018 yılında tamamlanacağını söyledi.

Sosyal donatıların geniş kapsamlı yapılacağı yeni binanın 700 kişi kapasiteli salonu da olacağını ifade eden Gül, kültür merkezinin şehrin büyük bir ihtiyacını gidereceğini kaydetti. Valimiz Gül, “Kültür şehri Sivas’a son teknolojiyle donatılmış bir bina kazandıracağız. Bilindiği gibi şehrimizde büyük bir salonumuz yoktu. Yeni yapılacak binamız eksikliklerimizi kapatacak. İnşallah mevsim şartları el verdiği takdirde çalışmalarımız son sürat devam edecek. Bu projede emeği geçen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyorum. İnşallah kazasız belasız çalışma sezonumuzu tamamlamış olacağız” diye konuştu.

erhn3162

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER