DOLAR 20,9783 % 0.73
EURO 22,5975 % -0.26
STERLIN 26,4130 % -0.37
FRANG 23,0886 % 0.38
ALTIN 1.313,16 % -0,69
BITCOIN 27.135,95 0.462

Yavuz Ağıralioğlu İyi Parti’den neden istifa ettiğini açıkladı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yavuz Ağıralioğlu İyi Parti’den neden istifa ettiğini açıkladı!
blank
blank

Millet İttifakı’na yönelik sözleri nedeniyle İyi Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, “Köprüye geçene kadar ayıya dayı diyecek değilim, ilkesiz kazanmaktansa doğruluktan kaybetmeyi seçtim” dedi.

Yavuz Ağıralioğlu İyi Parti’den neden istifa ettiğini açıkladı!

Millet İttifakı’na yönelik sözleri nedeniyle İyi Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, “Köprüye geçene kadar ayıya dayı diyecek değilim” dedi.

Ağıralioğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Şehit ailelerinden dua, Kandil’den beddua aldım. Dualar şerefim, beddular mücadelemdir benim.

Milletimin beni bildiği ve sevdiği yerde bulmasını istedim. Bugün benim için siyasi mücadelem içerisinde pozisyonum partime yük olmaya başlamıştı. Partimin ortak Cumhurbaşkanı adayı mutabakatına imza atmamıştım. Bu itirazlarıma konu bir basın toplantısı düzenledim ve milletvekilliğine başvuru yapmadım. Arkadaşlarıma ve parti yetkililerine yük haline geldim. Ben kendimi yük olma alanından çekiyorum. Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayacağım konusunda yüzlerce konuşmam vardır. Ben dün dündür bugün bugündür denen bir siyasi gelenekten gelmiyorum. Ben köprüyü geçmek için yanlışa eyvallah edecek, dayı diyecek adam değilim. Kuralsız, ahlaksız, ilkesiz kazanmaktansa, mertlikle kaybetmekten yanayım.

Bugün geldiğimiz noktada, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde İyi Parti’nin bir oldu bittiye getirildi.

Genel başkanımızdan randevu istedim. Sebebi şu. Beraber bir yol yürüdük. Bize bazı görevler verildi. Bu süreçte milletimi utandırmadığımı düşünüyorum. Sözlerimle onların sokakta siyaset yapamaz yükü haline de gelmedim. İyi Parti, hakarete uğramış insanların partisidir. Bir partiden ayrılınca ne hakaretlere maruz kalındığını genel başkanımız dahil tüm neferlerimiz iyi biliyor.

Partinin seçeneksizliğinden doğan zafiyetten, partiyi mecbur bıraktıkları için buradayım. Devlet, millet hizmeti görmek basittir. Ancak burada zor olan mücadeleye leke getirmemektir.

PKK’nın, Kandil’in devlet millet düşmanlarının dahil olmasını normal buluyorum. Biz sizin heveslerinizi kursağınızda bırakacağınız taraftayız. Devletini uluslararası organizasyonlara şikayet etmek için kurgulamış olanlardan olmayacağız.

İstifa mekanizmasını bu şekilde takdim ediyorum. Beni artık kendilerine yük etmesinler. siyasi değerlendirmelerim olacaktır. Bu da partime yük olacaktır. ben bu alanı partim adına boşaltıyorum.

İyi Parti’den üzüntüyle ayrılıyorum, bütün arkadaşlarıma da söyledim. Bazen kahırlı ayrılmak kolay olurmuş” -ensonhaber

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri

blank

YORUM YAP