DOLAR 20,0115 % 0.19
EURO 21,3833 % -0.24
STERLIN 24,9742 % 0.83
FRANG 22,1244 % 0.35
ALTIN 1.249,93 % 0,48
BITCOIN 27.104,62 1.481

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’ndan CHP’ye sert tepki

Yayınlanma Tarihi : Google News
İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’ndan CHP’ye sert tepki
blank
blank

İyi Partili Yavuz Ağıralioğlu, aday belirleme sürecinde yaşanan kavgalar sonrasında İyi Parti’ye yönelik tepkilere ve HDP-Kemal Kılıçdaroğlu ilişkisini yerden yere vurdu.

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’ndan CHP’ye sert tepki

14 Mayıs seçimine 53 gün kala muhalefet fokurduyor..

6’lı masanın aday belirleme sürecinde yaşanan kavgalarda sesi en çok çıkan ve HDP ile yapılan masa altı pazarlıkalarına en çok tepki gösteren isimlerden biri olan İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu bir basın toplantısı düzenledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık dayatmasından HDP ile olan ilişkilerine kadar birçok konuya değinen Ağıralioğlu, CHP ve HDP’yi adeta bombaladı.

“Meral Akşener’e pusu kuruldu”

Ağıralioğlu şöyle konuştu:

“Akşener masada dayatmayla karşı karşıya kaldı. Bize pusu kurulmasından rahatsızız. Sırf kaybetme endişesi duyuluyor diye bize küfür edilmesinden rahatsızız.

50’yi 1 geçmek için her yol mubah değildir. Siyasi mücadelede millete umut olmak istiyorsanız iktidarın yaptıklarını yapmayacaksınız.

Meral Akşener’in tahammül ederek bütün bu süreçlerin içerisinde bugüne getirdiği mücadelede kendisine pusu kurulmasından rahatsızız. Sırf kaybetme endişesi kuruyoruz diye bize pusu kurulmasından rahatsızız.

Biz hassasiyetin merkezine 50+50’yi koyuyoruz. 50’yi bir geçmek arzuyla kazanma şehvetine kapılırsa siyaset kirlenecek dedik.

“30 yıllık küfrü 3 günde yedik”

Biz kimsenin mezhebine inancına hürmetsizlik edecek değiliz. İyi Parti’nin 5 yıllık emeğin iktidar olma hevesine kurban edilmesine itiraz ettik.

Bölücülük cumhurbaşkanlığı pazarlığı olamaz.

İktidar milleti görmez oldu, siz daha görmeden kör ve sağır oldunuz. Memleket mücadelesinde şimdi iktidarı matematiğe çevirdiniz. Elini kalbine koyup koşanların yurdudur bu memleket. Siyaset kim cumhurbaşkanı olacak kayığına döndü. İYİ Parti masada 5 yıldır ağır hakarete uğruyor. 30 yıllık küfrü 3 günde yedik.”

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP