hava -1° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 19,0427 % % 0.09
EURO 20,5409 % % 0.12
GRAM ALTIN 1.189,59 % % 0,18
ÇEYREK A. 1.944,99 % % 0,18
BITCOIN 547.800 % 0.573
SON DAKİKAGoogle News

Kangal Yavrularını Bulana Otomobilini Verecek!

Son Güncelleme :

07 Ocak 2018 - 1:09

Kangal Yavrularını Bulana Otomobilini Verecek!

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yaşayan Hakan Biçer, yılbaşı gecesi çalınan 2 yavru Sivas kangal köpeğini bulup getirene 1000 TL, çalan hırsızı bulana otomobilini ödül olarak verecek.

Kangal Yavrularını Bulana Otomobilini Verecek!

Hasan Biçer, doğdukları andan itibaren İnegöl’ün kırsal mahallesi Çeltikçi’de kırsal mahallesi girişindeki çiftliğinde yavru köpeklerini özenle besledi.

Hakan Biçer’in iki yavru Kangal cinsi köpeği yılbaşı gecesi çiftlikten çalındı. Sabah çiftliğine gelen Biçer, kulübe kapısının kırılarak açıldığını, yavru köpeklerin de içeride olmadığını fark etti. Çevrede arama yapan Biçer köpeklerine ulaşamadı.

Çaresiz kalan Biçer, yavru köpeklerin fotoğraflarının bulunduğu el broşürlerini çevreye dağıtmaya başladı. 3 günden bu yana sokak sokak köpeklerini arayan Biçer, onların izine rastlamadı.

Yavru köpekleri çocukları gibi sevdiğini belirten Hakan Biçer, çareyi yıllardan bu yana kullandığı 10 bin lira değerindeki aracını ödül olarak vermekte buldu. Hakan Biçer, şunları anlattı:

‘HAYVANIM DEĞİL, CANIMDI’

“Çiftlikteki 3.5 aylık Kangal yavru köpeklerimi çaldılar. Yılbaşı akşamı gece geç saatte duvardan atlayarak samanlığa girip köpeklerimi çalmışlar. Bunlar benim hayvanım değil, canımdı. Bunları köpek olarak görmedik. Bize geldikleri günden itibaren evimizden birileri gibi gördük. Bir gece rahatsızlandılar, gece 22.00’den sonra 2 defa veterinere götürdüm. Dişi olan kurtuldu ama erkek olan aşıları yapılmazsa ölebilir. Bu köpekler bana hediye verildi. Bu köpeklerin anası babası hakiki Kangal, fabrikada bakılıyorlar. 2 sene de geçse kan testi yaptırır bulurum ama o zamana kadar yaşayacak mı önemli olan o. Değer vermesem koyarım kapıya gider ama benim için sadece köpek değil onlar. Köpeklerimi bulana, yerini bildirene bin lira ödül vereceğim, ama hırsızı bulana 1992 model arabamı vereceğim. Beni arıyorlar, ‘Arabanı satma biz sana köpek verelim’ diyorlar. Benim derdim köpek değil ki, benim kendi çocuklarım gibi köpeklerim gitti ben onları arıyorum. Onların hastalığından, çalındı üzüntüsünden 10 günde 5-6 kilo verdim. Hırsıza da sesleniyorum, burası gece nasıl alıp gittiğinde boşsa hala boş. Gece Allah rızası için getir bırak hiç arkasını aramayacağım. İçerde onlardan daha kıymetli 2 tane atım var, 10 bin TL değeri var. Artık buraya gelmeyi canım istemiyor. Ben yavru köpeklerimi istiyorum.”

Kaynak : Haber 7
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.