hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

Sivas Valisi Davut Gül’e Valilik Maketi Hediye Edildi

Son Güncelleme :

28 Nisan 2017 - 10:16

Sivas Valisi Davut Gül’e Valilik Maketi Hediye Edildi

Sivas Valisi Davut Gül‘e Valilik Maketi Hediye Edildi. Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ömer Faruk Kılıç ve beraberindeki öğrenciler, Sivas Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret ederek, sistem analizi ve tasarım dersinde yaptıkları valilik maketini hediye etti.

Valilik Maketi

Ziyarette konuşan Kılıç, öğrencilerin sistem analizi ve tasarım dersinde maketi yaptıklarını ve bunu da takdim etmek istediklerini söyledi. Sivas’taki bazı tarihi eserlerin maketini yaptıklarını ve yapmaya da devam ettiklerini dile getiren Kılıç, tarihi değerlere verdiği önemden dolayı Vali Gül’e teşekkür etti.

Vali Davut Gül’de Sivas’ın eski çağlardan günümüze tarihi değeri olan önemli bir merkez olduğunu vurgulayarak, “Tarihi eserlerimize sahip çıkıp restorasyonlarını gerçekleştiriyor, ışıklandırmalarını yapıyoruz. Sizlerin de başta maket olmak üzere tarihi değerlerimizin maketlerini ele alarak derslerinizde işlemiş olmanız memnuniyet verici. Tarih ve kültür kenti ilimizde el sanatlarına önem veriyor ve bu konuda yapılan çalışmaları da destekliyoruz.” ifadelerini kullandı.
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol