SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Vali ve Başkan’dan Örnek Davranış

Vali ve Başkan’dan Örnek Davranış
Bu haber 02 Kasım 2016 - 17:03 'de eklendi

Kızılay tarafından “15 Temmuz kahramanı; Vatan kurtarmak senin kanında var” sloganıyla kan bağışı kampanyası başlatıldı.

Türkiye’de kan ihtiyacının yüzde 80’ini karşılayan Kızılay tarafından yeni başlatılan kampanyanın teması 15 Temmuz oldu. Kampanya çerçevesinde Sivas Kent Meydanı’nda Kızılay tarafından kan toplanmaya başlandı. İlk kanı da Vali Davut Gül ve Belediye Başkanı Sami Aydın verdi.

Burada açıklama yapan Sivas Valisi Davut Gül, “Kızılay’a destek vermemiz lazım. Kötü günlerde, afette, belada ilk aklımıza gelen Kızılay. Kızılay’ın en iyi yaptığı işlerden biri kanla ilgili organizasyon; eskiden kanla ilgili bir sorun olduğunda arkadaşlardan, komşulardan, tanıdıklardan alınırdı. Şimdi Kızılay’a haber verildiğinde hangi gruptan olursa olsun kan bulunuyor. Bu noktada çalışmalar çok iyi, bugün de hem çalışan arkadaşlarımıza destek olmak hem de bireysel anlamda destek için kan vermeye geldik.” dedi.

Kızılay’ın özverili çalıştığına vurgu yapan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Kan hayat kurtaran bir ihtiyaç… Biz de Kızılay’ın başlattığı bu kampanyaya destek olmaya geldik.” dedi.

029a0926_960

Konu hakkında açıklama yapan Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar, “15 Temmuz temalı kan bağışı kampanyamıza Sivas halkımızın destek vereceğine inanıyoruz. Bu noktada bize destek veren Belediye Başkanımız Sami Aydın ve Valimiz Davut Gül’e teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER