DOLAR 32,7630 % -0.05
EURO 35,1558 % -0.07
STERLIN 41,5268 % -0.16
FRANG 36,8236 % -0.09
ALTIN 2.456,93 % -0,04
BITCOIN 66.520,00 0.591

Vali Şimşek Zara İlçesini Ziyaret Etti!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Şimşek Zara İlçesini Ziyaret Etti!

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, ilçe ziyaretleri kapsamında Zara ilçesini ziyaret etti.

Vali Şimşek Zara İlçesini Ziyaret Etti!

Vali Yılmaz Şimşek ilk ziyaretini Zara Kaymakamlığına gerçekleştirdi. Kaymakamlık önünde ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Şimşek, kaymakam Enes Emircan Buyuran’a yeni görevinde başarılar dileyerek, ilçede devam eden ve planlanan projeler hakkında bilgi aldı.

Vali Şimşek, Zara Hükümet Konağı içerisinde yer alan Aile Destek Merkezi’ni de ziyaret etti. Kadın kursiyerlerin mesleki ve kişisel yönden gelişimlerine katkı sağlayan merkezde devam eden kurs faaliyetlerini yerinde gören Vali Şimşek, kursiyerlerle bir süre sohbet ederek, başarılar diledi.

Vali Şimşek, Zara ilçesinde yapımı tamamlanan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında da incelemelerde bulundu. Kaymakam Enes Emircan Buyuran ve İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay’dan inşaatın genel durumu hakkında bilgi alan Vali Şimşek, yeni emniyet binasının ilçeye hayırlı olmasını diledi.

– Vali Şimşek Esnafları Ziyaret Etti
Vali Yılmaz Şimşek, Zara ilçesi programlarında esnafları ziyaret etti. İş yerlerine tek tek uğrayan Valimiz Şimşek, esnaf ve sanatkârlara bereketli kazançlar dileyerek, yolda karşılaştığı vatandaşlarla da selamlaşıp hatırlarını sordu.

Zara İlçe Müftülüğünü de ziyaret eden Vali Şimşek, Sivas İl Müftüsü Celalettin Altunkaya’dan ilçede yürütülen faaliyetlere ilişkin bilgi aldı. Vali Şimşek, erkek Kur’an kursunda öğrenciler ile bir araya geldi.

Vali Şimşek, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi’ni ziyaret etti. Okulun genel durumu hakkında idarecilerden bilgi alan Vali Şimşek, sınıfları ziyaret ederek, öğrencilere derslerinde başarılar diledi. Daha sonra öğretmenler odasında eğitimcilerle bir araya gelen Vali Şimşek, öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak karanfil hediye etti.

Programlarda İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Muhammet Sevinç, Zara Kaymakamı Enes Emircan Buyuran, Zara İlçe Belediye Başkanı Fatih Çelik, ilçe protokolü ile diğer ilgililer de yer aldı. (Halil Yavuz Canpolat)

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP