DOLAR 32,2183 % -0.18
EURO 35,0286 % -0.43
STERLIN 41,2798 % -0.2
FRANG 35,2729 % -0.16
ALTIN 2.419,59 % -0,41
BITCOIN 69.694,01 1.469

Vali Salih Ayhan yaptı gitti… Şimdi ise Sivaslılar uzaktan bakıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Salih Ayhan yaptı gitti… Şimdi ise Sivaslılar uzaktan bakıyor

Sivas-Ankara kara yolu Nuri Demirağ Havaalanı Kavşağı yakınlarında bulunan tarihi Haralar bölgesindeki 251 bin metrekarelik alanda uygulanan “Hamidiye Kültür Parkı” projesi önceki dönem Sivas Valisi Salih Ayhan’ın şehrimize kazandırdığı nadide bir eser olarak hafızalarda yerini koruyor.

Vali Salih Ayhan yaptı gitti… Şimdi ise Sivaslılar uzaktan bakıyor

Sultan Abdulhamid Han’a at yetiştiren tarihi “aygır depoları”nın da restore edildiği proje kapsamında, müze, restoran, organik ürün satış yerleri, egzotik park, bilim evi, Sivas konağı, butik otel, macera park ve ata sporları merkezi gibi çok sayıda donatı bulunuyor.

Dönemin Valisi  Salih Ayhan, alandaki 11 tescilli yapının da aslına uygun restore edildiğini ve her binaya bir içerik verdiklerini anlatarak, “Kimisini müze yaptık, kimisini Abdülhamid Han Anı Evi, kimi restoran, kimi kitap kafe. Bilim evleri yaptık, aktif engelli yaşam merkezi, ata sporları merkezi, butik otel, çok amaçlı salon, Muzaffer Sarısözen Kültür Sanat Evi gibi yeni binalarla zenginleştirdik.” diye konuşmuştu.

Hamidiye Kültür Parkı’nda eğitimden kültüre, sanattan spora her şeyin düşünüldüğünü aktaran Ayhan, şöyle devam etti:

“Sivas’ta 7’den 70 herkesin kendisini bulabileceği, hizmet alabileceği bir mekan olsun istedik, gerçekten de öyle oldu. Bir vatandaşımızın sabah geldiğinde akşama kadar burada çok rahat ve ferah bir şekilde hem gözü hem gönlü doyacak. Sonra da alışverişini yapıp ayrılacağı bir mekan olacak. Gerçekten gurur duyulacak bir yer olduğunu söyleyebilirim. Hem ülkemiz hem bölgemiz hem de Sivas’ımız çok güzel bir değer kazandı.”

İstihdama da 200-250 kişi katkı sağlayan projenin tek sorunu ise merkeze olan mesafesi….

Ankara yolu üzerinde bulunan ve merkeze 9 kilometre uzaklıkta yer alan parka Sivaslılar ulaşmakta zorluk yaşıyor.

Bölgeye gitmek isteyen Emre Ç. “aracımız yok. Yürünecek bir mesafede değil. Valimiz Salih Ayhan milyonlarca lira harcayarak böyle muhteşem bir eseri Sivas’a kazandırdı ama ondan sonrakiler kılını dahi kıpırdatmıyor. Sivas Belediyesini zaten söylemiyorum bile… Şuraya bir kaç sefer konulamaz mı? Otobüsler yatta diyorlar. Neden yatsın çalışsın Sivaslılara hizmet versinler…” dedi.

Yetkililerden vatandaşa kulak vermesi ve Hamidiye Kültür Bahçesine ulaşımı kolaylaştırması bekleniyor. HABER MERKEZİ

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Nur 5 Haziran 2023 / 18:03 Yanıtla

Allahaşkına !!
Sivas ı geliştirmek için emek veren mi var herkes yer makam peşinde Adam gibi adam varmı
Sivastan millet vekilleri gitmedimi meclise ??inanın yeni gidecek olanlarda Sivas için birşey yapacaklarını Sahsım adına düşünmüyorum. Öylede olacak ufukları
darr çünkü ..

yılmaz yılmaz 5 Haziran 2023 / 11:08 Yanıtla

Hamidiye millet bahçesi . her türlü siyasi dolap dönüyor yağcılık yalakalık diz boyu özel idarenin arka bahçesi . özel idarenin gösteriş amaçlı misafirlerini eşini dostunu arkadaşını getirip bedavadan yiyip içirip gezdirdiği biryer hiçbir özelliği hiçbir cazibesi yoktur..

Cengiz ŞÜKÜR 5 Haziran 2023 / 10:11 Yanıtla

Beğenmiyorsanız gitmezsiniz. Her evde 2 araba var, birinin yakıtına kıyıp gidebilirsiniz. Şükredin biraz, şükürsüzler sizi. Belediye araç tahsis edecekmiş, peh. Biz gide gide bıktık valla. Teşekkür ederiz Salih AYHAN Valimize.

Osman Sümer 4 Haziran 2023 / 18:53 Yanıtla

Valimiz gitti Sivasın değerleride birlikte gitti. Bu güzelim eser neden çürümeye terk edildi. Belediye başkanı Sivaslı değil Millet vekilleri sivaslı değil’ki buralara sahip çıksınlar. SivasSporumuzda hakeza öyle, vali gitti herşey bitti.

Ali dogan 4 Haziran 2023 / 18:44 Yanıtla

Bu tür yerler para için yapılıyor. Birlerini zenğin ediyoruz

Abbas Aslandoğan 4 Haziran 2023 / 14:37 Yanıtla

Çok güzel bir haber yapmışsınız, Sizi tebrik ediyorum.
Yalnız belediyelerin buralara otobüs seferlerini koyması lazım.
Ve bu gibi mekanların reklamı yapılması lazım.
Yani insanların gezip göreceği vakit geçirebileceği mekanlar çok önemli.

Rıfat gültekin 4 Haziran 2023 / 11:50 Yanıtla

Her yerde herzaman yaptıkları gibi boş bir yatırım,beton olsunda nasıl olursa olsun,halkın parası çar cur edillsin

Ayşegül Avcı 4 Haziran 2023 / 10:23 Yanıtla

Bencede ulaşım aracı olmayan gidemiyor.belediye oraya sefer çıkartmalı en azından gitmek isteyen toplu taşıma araçları ile gidip gelebilir cokta güzel olur

Lütfü Sarıkaya 4 Haziran 2023 / 10:07 Yanıtla

Sivas için çok güzel bir yatırım ancak para kazanma derdine dönüşmüş.Giriyorsun park parası, içeride yine aynı yüksek miktarda müze giriş bileti .Park parası saçma uygulama.Gelen misafirlerimizi gezdirmek için gittiğimizde yüksek miktarda müze girişleri bir daha buraya gelinmez dedirtiyor.

Ali öğretmen 4 Haziran 2023 / 09:10 Yanıtla

Belediye kendi otobüs işletmesini kurmazsa,yani halk otobüslerinin karşısına belediye otobüsleri getirmezse olacağı budur. Halkı sadece halk otobüslerine mahkum edenler,utansın . Yerel seçimlerde kim halk otobüslerine karşı yeni hat yeni otobüs önerileri ile gelirse bizim oyumuz o başkan adayınadır. Hilmi Bilgin e oy artık yok. İyi yayınlar.