DOLAR 32,5768 % 0.09
EURO 34,9532 % 0.31
STERLIN 40,6086 % 0.06
FRANG 35,6426 % 0.16
ALTIN 2.425,34 % 0,09
BITCOIN 64.322,34 -3.071

Vali Gül,“Türk Milleti Kendi Canından Daha Çok Vatanını Seviyor”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Gül,“Türk Milleti Kendi Canından Daha Çok Vatanını Seviyor”

Diriliş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle; “En Uzun Gece” isimli program düzenlendi. Programa Sivas Valisi Davut Gül’de katıldı. Okulun konferans salonunda düzenlenen programda darbe girişiminde yaşamını yitiren şehitler anıldı.

Etkinlik öncesi “15 Temmuz Konulu Fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Diriliş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bilge Kaya, 15 Temmuz darbe girişimini unutmamak için okul olarak etkinlik düzenlediklerini ifade ederek, “Türkiye darbe girişiminin yaşandığı gün karanlık ve en uzun geceyi yaşadı. Bizlerde vatanı için canını seve seve veren şehitlerimizi anmak için anlamlı bir program organize ettik. Öğrencilerimiz hazırladıkları oratoryo ile 15 Temmuz şehitlerini unutmadıklarını gösterdiler.“diye konuştu.

Vali Davut Gül ise,15 Temmuz tarihinde aziz Türk milletinin azim ve kararlılığıyla darbe girişiminin bertaraf edildiğini söyleyerek,“Hainler bu ülkede vatandaşlarımızın emeklerini çaldılar, iyi niyetlerini kötü emellerine alet ettiler.  Milletimizin çocuklarını çaldılar, insanların beklentilerini çaldılar. 15 Temmuz’da bu millet vatanını ve milletini kendi canından daha çok sevdiğini gösterdi.Bu vatana, bu topraklara sahip çıkma duygusu oluştu ve milletimiz sokaklara çıktı. Tüm farklılıklarımızı kenara bırakarak, vatana ve cumhuriyete sahip çıkmak için canlarını ortaya koyan aziz halkımız, bizleri uçurumun kenarından aldı. Ben aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralananlara acil şifalar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler oratoryo gösterisini sundu.


YORUM YAP