DOLAR 20,9783 % 0.73
EURO 22,5975 % -0.26
STERLIN 26,4130 % -0.37
FRANG 23,0886 % 0.38
ALTIN 1.313,16 % -0,69
BITCOIN 27.135,95 0.462

Bakan Ersoy: “Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak 11 deprem bölgesinde ve 81 vilayetimizde iftarlar gerçekleştiriyoruz”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bakan Ersoy: “Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak 11 deprem bölgesinde ve 81 vilayetimizde iftarlar gerçekleştiriyoruz”
blank
blank

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Çok yakın zamanda kalıcı konutları da gerçekleştirerek hak sahiplerine teslim ederek bu afeti de geride bırakmayı başaracağız.

Bakan Ersoy: “Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak 11 deprem bölgesinde ve 81 vilayetimizde iftarlar gerçekleştiriyoruz”

 

Biz de Vakıflar Genel Müdürlüğümüz olarak bu Ramazan’da 11 deprem bölgesinde ve 81 vilayetimizde iftarlar gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu vesile ile 1 milyon vatandaşımıza dokunmuş olacağız” dedi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü geleneksel “Bir Lokma Bin Sofra” isimli iftar yemeğini Mihrişah Valide Sultan Eyüp İmareti’nde düzenledi. Düzenlenen programa, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşlar oruçlarını açtı.

Programda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, deprem bölgesindeki çalışmaları anlattı. Bakan Ersoy, Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak Ramazan’da 11 deprem bölgesinde ve 81 ilde iftar programları gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Ramazan’da 11 deprem bölgesinde ve 81 vilayetimizde iftarlar gerçekleştiriyoruz”
Programda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Dün Malatya’da depremzede kardeşlerimize iftarımızı yaptık. Bugün de burada sizlerle beraberiz. Bereketin hoşgörünün, paylaşmanın sembolü olan Ramazan ayında bu sene gönlümüzün bir yarısı deprem bölgesinde.

Ben de Ramazan ayının yarısını deprem bölgesinde geçirmek istiyorum. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşadığımız deprem maalesef çok büyük acılara sebebiyet verdi.

Deprem olur olmaz devletimizin bütün kurumları hızla deprem bölgesine, ben de bakan arkadaşlarımla birlikte sayın Cumhurbaşkanımızın koordinasyonuyla deprem bölgemize geçiş yaptık. Paylaşma konusunda her zaman örnek olan milletimiz bu depremde de çok güzel örneklerle dünyaya örnek oldu. İlk andan itibaren bütün vatandaşlarımız deprem bölgesine elimizden geldiği kadar yardımlarınızı aktardınız.

Fırsatı olanlar deprem bölgesine geldiler. Hep birlikte el ele vererek bu yükü kaldırmaya başladık. İnşallah çok hızlı bir sürede deprem bölgesindeki karşılaşmış olduğumuz bu büyük afeti hep birlikte yeneceğiz. İnşallah çok yakın zamanda kalıcı konutları da gerçekleştirerek hak sahiplerine teslim ederek bu afeti de geride bırakmayı başaracağız. Biz de Vakıflar Genel Müdürlüğümüz olarak bu Ramazan’da 11 deprem bölgesinde ve 81 vilayetimizde iftarlar gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu vesile ile 1 milyon vatandaşımıza dokunmuş olacağız.

‘Bir lokma bir sofra’ sloganı ile başlayan bu seneki etkinliklerimizin inşallah deprem bölgesinde yayılarak diğer hayırseverlere de örnek olmasını arzuluyoruz. Ben sözlerime son verirken depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabır. Deprem de yaralanan vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı. iha

Büyük Sivas Haber

 

 

blank

YORUM YAP