Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas’ın O Noktası Uzaydan Bakıldığında Artık Görünmüyor!

Sivas’ın O Noktası Uzaydan Bakıldığında Artık Görünmüyor!
10 Eylül 2020 - 19:29

Dönemin Belediye Başkanı Doğan Ürgüp‘ün yukarı tekke bitişiğinde yer alan Şehitler Parkı´nın açılış töreninde yaptığı konuşmada “Buraya niçin Şehitler Parkı adını verdik” şimdi bir defa burada rahmetli Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu´nun yol arkadaşları olan 4 tane şehidimiz var. Güneydoğu şehitleri var, emniyet şehitlerimiz var, Kore ve Kıbrıs Gazilerimizin de kabristanları bu alandadır. Yani Sivas’ın şehitliği bu alandır. Bu alana bu yüzden Şehitler Parkı adını verdik” demişti.

Sivas’ın O Noktası Uzaydan Bakıldığında Artık Görünmüyor!

Düşünce ve niyet oldukça iyi olmasına rağmen parkta israf ise o dönemde eleştirilmişti.

Sivas Belediyesi’nin 2013 yılında Yukarı Tekke Mezarlığı’nın yanındaki alana yaptığı Şehitler Parkı’na o dönemde o kadar çok ışık yerleştirilmişti ki, tamamı yandığında uydudan bu bölge fark edilir şekle geliyordu.

60 bin metrekarelik bir alan üzerine yapılan Şehitler Parkı’nın açılış törenine Sivas halkı o dönem büyük ilgi göstermişti.

WhatsApp hattımız 05558981558’e ulaştırılan bir vatandaş mesajına göre ise bu bölgede şuan yasa dışı işler yapılıyor.

Vatandaş mesajında “Mrblar yukarı tekkenin yani şehitler parkının akşamları ışıklarının yarışı yanmıyor her türlü yasa dışı iş yapılıyor bunu haber yaparsanız sevinirim” ifadelerine yer veriyor

Sivas Belediyesi yetkililerinin bu alanda israftan da kaçınarak gerekli düzenlemeleri yapması bekleniyor.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]