DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.126.192 2.402

Eski Tüdemsaş Yöneticilerinin Ünvanları Belli Oldu! Odaları Boşaltıyorlar

Yayınlanma Tarihi : Google News
Eski Tüdemsaş Yöneticilerinin Ünvanları Belli Oldu! Odaları Boşaltıyorlar

8 Temmuz 2020 tarih ve 31179 Sayılı Resmi Gazete ile yeni oluşturulan TÜRASAŞ için; 3 Bölge Müdürlüğü, 6 Bölge Müdür Yardımcılığı ve 20 Başuzman Kadrosu ihdas edilmişti. Sivas’ta eski Tüdemsaş çalışan ve üst idarecileri ise bu görevlere gelebilmek için adeta uyumuyordu.

Eski Tüdemsaş Yöneticilerinin Ünvanları Belli Oldu! Odaları Boşaltıyorlar

Bugün Ankara kaynaklı edinilen bilgilere göre eski TÜDEMSAŞ’ta görev yapan Genel Müdür Mehmet Başoğlu, Genel Müdür Yardımcıları Mahmut Demir, Mustafa Yurtseven ve Halil Şener ile birlikte Daire Başkanları Atanur Karadağ ve Bidat Karakurt MÜFETTİŞ,

Geriye kalan diğer tüm Daire Başkanları ise Başuzman kadrolarına atandı.

Şimdi gözler Sivas’ta şekillenen bu kadrolar sonrası Bölge Müdürlüğü’ne kimin getirileceğine çevrilirken eski Tüdemsaş yöneticilerinden hiç kimsenin ise bu göreve getirilmeyeceği ifade ediliyor.

Yapılan yeni görevlendirmelerle ise eski üst yöneticilerin maaşlarında yıl içerisinde yaklaşık aylık olarak bin liralık bir kaybın olacağı da ifade edildi.

Ayrıca Ankara kaynaklı edindiğimiz bu bilgilerinde resmi olarak önümüzdeki dakikalarda sisteme yansıtılarak ilgili kişilere de tebliğ edileceği öğrenildi.

TIRNAKÇI BÖLGE MÜDÜRÜ OLABİLİR?

Ayrıca edinilen bilgilere göre Tüdemsaş’ta uzun yıllar boyunca görev yapan ve şuan Ankara TCDD Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Bilal Tırnakçı‘nın Bölge Müdürü olarak atanabileceği ifade ediliyor.

Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü içinde ismi konuşulan ve dün haberini yayınladığımız Tırnakçı’nın her iki görev arasında herhangi birini tercih etmesi gerekirse yakın çevresi tarafından “konu Sivas ise alt görevde olsa Türasaş Sivas Bölge Müdürlüğü’nü tercih eder” şeklinde yorumlanıyor.

Büyük Sivas


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.