DOLAR 21,1369 % 0.85
EURO 22,7131 % 0.95
STERLIN 26,4637 % 0.42
FRANG 23,1986 % 0.57
ALTIN 1.320,18 % 0,53
BITCOIN 26.806,01 -1.011

UĞUR MUMCUNUN 29’UNCU ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ

Yayınlanma Tarihi : Google News
UĞUR MUMCUNUN 29’UNCU ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ
blank
blank

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yılmaz Coşkun gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu 29. Ölüm yıl dönümü münasebetiyle il parti binasında basın açıklamasında bulundu.

UĞUR MUMCUNUN 29’UNCU ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ

Evinin önündeki otomobiline yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun Türk basının en cesur kalemlerinden olduğunu belirten başkan Yılmaz Coşkun, 29’uncu Ölüm yıl dönümde saygı minnet, ve özlemle andıklarını söyledi.

Başkan Coşkun, Uğur Mumcu’nun kaleminin kırılmasından 29 yıl geçtiğini, bu hain katliamın perde arkasındaki güçlerin hala bulunmamasını eleştirirek, “Mumcu’nun kaleminin kırılmasının üzerinden 29 yıl geçti. Ne kiralık tetikçileri ortaya çıktı ne de hain saldırının perde arkasındaki eller.

İnandığı değerler ışığında canını veren Mumcu’yu katledenler; vurdular, parçaladılar ancak her parçasından onun gibi, onu aşacakların doğacağını unuttular. yokluğuyla geçen bunca sürede halkımızın içindeki Uğur Mumcu sevgisi hiç bitmediği gibi inandığı değerler ve ona duyulan sevgi her geçen gün daha da arttı.

“BİR GÜN MEZARIMIZDA GÜLLER AÇACAK EY HALKIM”

‘Bir gün mezarımızda güller açacak ey halkım, unutma bizi. bir gün sesimiz hepinizin kulaklarında yankılanacak ey halkım, unutma bizi’, Böyle seslenmişti Uğur Mumcu bize, katledilmeden önce.

Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Şunu da unutmayalım, halkımızın vicdanı, sesi olan uğur mumcu karanlık ilişkileri araştırıp ortaya çıkardığı ve bu gerçekleri halkımızı aydınlatmaya başladığı için öldürülmüştür.

Uğur Mumcu, Türk Basınının en cesur kalemlerindendi. Yolsuzlukların, haksızlıkların, Cumhuriyet ve aydınlanma karşıtı şer odaklarının üzerine korkmadan gittiği için öldürülmüştür” dedi.

Faiyi meçhule giden alçakça cinayetlerin Cumhuriyet Halk Partisi olarak takipçileri olacaklarını vurgulayan Başkan Coşkun, “Faili meçhule kurban gittiği alçakça cinayetlerin takipçisi olduğumuzu; fikirlerinin, savunduğu ve inandığı değerlerin sonsuza dek var olacağını defalarca hatırlamaktan usanmayacağız.

Bedenen aramızda olmasa bile Uğur Mumcu, laik ve demokratik bir türkiye için kalemi ile yürüttüğü onurlu mücadele bizlere örnek olmakta, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Hayatı boyunca doğru bildiğini yazmaktan korkmayan demokrasi sevdalısı, cesaretin simgesi Uğur Mumcu’yu aramızdan ayrılışının yıldönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

blank

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP