Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

FETÖ Davasında 3’ü Tutuklu 9 Sanığın Yargılanmasına Başlandı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
FETÖ Davasında 3’ü Tutuklu 9 Sanığın Yargılanmasına Başlandı
7 Kişi Okuyor
13 Şubat 2018 - 16:08

Sivas’ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan esnaf ve yurt görevlisi 3’ü tutuklu 9 sanığın yargılanmasına başlandı.

FETÖ Davasında 3’ü Tutuklu 9 Sanığın Yargılanmasına Başlandı

Sivas 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, “silahlı terör örgütüne üye olma” suçlamalarıyla yargılanan tutuksuz sanıklar Hüseyin Gazi Ç, Mustafa İ, Murat Ö, Mustafa B, Pınar U, Suzan G. ile tutuklu sanıklar Tokat T Tipi Cezaevi’nden Salim A., Sincan 1 No’lu L Tipi Cezaevi’nden Ramazan U., Erzincan T Tipi Kapalı Cezaevi’nden Fatih G., Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Duruşmada müdafi avukatları ve bazı sanık yakınları da hazır bulundu.

Darbe girişiminde bulunanları lanetleyen Fatih G., “Devletime ve yasalara sadık bir vatandaşım. ByLock kullanmadım. Örgüt propagandası yapmadım. Örgüte üye kazandırmadım. Hiçbir yapıya girmedim. Uzun süredir tutukluyum. Tahliyemi talep ediyorum.” dedi.

Diğer tutuklu sanık Ramazan U. ise “Geçimimi sağlamak üzere Divriği’ye taşındım. Çalıştığım yerin örgüte mensup olduğunu bilmiyordum. Yurtta kalorifer yakmakla ve tadilat işleri ile görevliydim. ByLock kullanmadım. Tahliyemi talep ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Tutuklu sanık Salim A. da Divriği’de birçok sivil toplum kuruluşunda ve dernekte görev aldığını, hayır işlerini sevdiğini belirterek, şunları söyledi:

“ByLock kullanmadım. Darbe girişimini oğlumdan öğrendim. Hemen meydana gittim ve tutuklanana kadar demokrasi nöbetlerinde yer aldım. 15 Temmuz’u yapanları lanetliyorum. Darbe yapanları lanetliyorum. Elebaşı vatan haini Feto’nun teslim edilerek hesap vermesini istiyorum. Okullarına, dershanelerine gitmedim. Zaman gazetesine abone olmadım. ByLock kullanmadım. Bankalarında hesap açtırmadım. 19 aydır tutukluyum. Sağlık sorunlarımdan dolayı tahliyemi talep ediyorum.”

Duruşmaya katılan tutuksuz sanıklar da haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Salim A.’un tahliyesine, diğer tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Duruşma, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için ertelendi. (AA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 63
  • Hayır Aday Olmamalı --> 219
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558