Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas’ta Olmayan Stent ve Cihaz Nedeniyle Türkmenoğlu Vefat Etti

Sivas’ta Olmayan Stent ve Cihaz Nedeniyle Türkmenoğlu Vefat Etti
13 Ocak 2020 - 21:51

Geçtiğimiz gün rahmetli olan Gültekin Türkmenoğlu‘nun Sivas Numune Hastanesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’nde olmayan stent ve cihaz nedeniyle vefat ettiği öğrenildi.

Sivas’ta Olmayan Stent ve Cihaz Nedeniyle Türkmenoğlu Vefat Etti

Türkmenoğlu’nda ana damarlardan bir tanesinin yırtılması yani “Aort Diseksiyonu” sonrası, buna yapılan işlem olan Aort Anevrizması Tevar, Sivas Numune Hastanesi ve Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinde gerçekleştirilemedi.

Uzmanlar tarafından her an hali hazırda her hastanede bulunamayacak bir malzeme olduğu belirtilen stentin, rahatsızlık sonrası Sivas’ta hiç bir yerde bulunamamasının mantığı ise anlaşılamadı.

Türkmenoğlu ve sevenleri önce Numune Hastanesi’nde daha sonra ise Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde adeta saniye saniye can pazarı yaşadı.

Rahatsızlığa müdahale için hasta yakınlarının o an aramadığı Sivas ve Ankara’da yetkili kalmamasına rağmen bir çözümün bulunamadığı da öğrenilirken, gece geç saatlerde hastaneden Türkmenoğlu’nun vefat ettiği bilgisi geldi.

Yaşanan bu durumun “takdiri ilahi” olmadığı, “tedbirsizlik ve sistem yetersizliği” sonucu bu vefatın gerçekleşmesi ise haklı olarak iki gündür şehir gündeminde.

Ayrıca hasta yakınlarının bu olayı öğrenmeleri ile şoka uğradıkları ve adli süreci başlatacakları belirtiliyor.

Bir çok yetkiliden edinilen bilgiler doğrultusunda ise şu sorulara cevap verilmesi isteniyor.

1 – Sivas’ta benzer bir durum yine yaşansa ne olacak?

2- Ambulans helikopterimiz ile hasta, Sivas’ta olmayan bu stent ve cihaz olan yere götürülemez miydi?

3- Türkiye’de hangi hastanede hangi malzeme var, hastanelerin bunu gördüğü bir sistem yok mu?

4- Varsa neden zaman kaybı yaşandı?

5- Yoksa neden yok?

Bu vesile ile tekrar Büyük Sivas Medya Grubu olarak Sivas’ın sevilen simalarından olan Gültekin Türkmenoğlu’na Allah’tan rahmen, henüz acısı çok taze olan yakınlarına ise başsağlığı diliyoruz.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]