hava Parçalı Bulutlu
DOLAR 18,6329 % % -0.02
EURO 19,4941 % % 0.43
GRAM ALTIN 1.052,98 % % 0,11
ÇEYREK A. 1.721,62 % % 0,11
BITCOIN 309.242 % -1.863
SON DAKİKA

Google News

Sivas’ın Yakından Tanıdığı isim Turgay ilhan Sivas’a Geldi!

Son Güncelleme :

05 Ağustos 2019 - 18:15

Sivas’ın Yakından Tanıdığı isim Turgay ilhan Sivas’a Geldi!

Sivas’ta uzun süredir hazırlıkları devam eden ve bugün programlarına başlanan Gardaşlık Festivali’ne Sivas’ın yakından tanıdığı bir isim misafir olarak geldi. Gardaş Şehir olarak Sivas Valiliği tarafından Amasya’nın seçilmesi sonrasında şuan Amasya’da Vali Yardımcısı olarak görev yapan Sivas eski Ohal Komisyonu Başkanı Turgay İlhan’ı şehrimizde ağırlamaktan Sivaslılar olarak memnuniyet duyduk.

Sivas’ın Yakından Tanıdığı isim Turgay ilhan Sivas’a Geldi!

15 Temmuz’dan sonra FETÖ ile ilgili ortaya konulan mücadelede büyük pay sahibi olan İlhan oldukça önemli bir isim.

Fetö ile olan mücadele devam ederken üzerinden geçen 3 yıllık süreçte ülkemizde ve ilimiz Sivas’ta çok sayıda vatan haini cezalandırıldı. Kalan kısmı ise cezalandırılmayı bekliyor. Birçok konuda % 100 oranında başarılı olunamasa da genel anlamda Sivas başarılı illerden kabul ediliyor.

Sivas e. Valisi Davut Gül dönemine denk gelen hain darbe girişimi sonrası Sivas’ta olan olaylar insanlar tarafından merakla o dönemde izlendi ve takip edildi… Kamuoyunda çok şey konuşuldu söylendi. Bir çok şikayet ve söylemler gündemi meşgul etti. Devlet, somut verilerin üzerine gitti kişiler cezalandırıldı. Aralarında mutlaka bir şekilde çeşitli yollar bulup henüz cezasını çekmeyenlerin olması muhtemel olsa da adaletin er yada geç tecelli etmesi ise kaçınılmaz…

Bugün misafir olarak ilimiz Sivas’ta bulunan dönemin Vali Yardımcısı Turgay İlhan hakkında gittiği günden bu yana, “Ohal Komisyonu”ndan sorumlu olduğu zamanlarda şahit olduğu “FETÖ” iltisaklıları ve onlara yardım ve yataklık edenler hakkında önemli bilgileri olduğu ve bunları devletin yetkili organlarıyla paylaştığı” kamuoyunda sürekli vurgulanmıştı.

2016 darbe girişimi esnasında görevde olan ve 2014 yılında Sivas´a Vali Yardımcısı olarak atanan Turgay İlhan, darbe girişiminden sonra Sivas İl OHAL Komisyonu sorumlusu olması ve komisyonda yaşanan birçok olayın şahidi olması nedeniyle en önemli isimlerin başında geliyor.

Yine o dönem Vali Yardımcısı İlhan ile birlikte İl Ohal Komisyonu’nda görev yapan Murat Kıral’ın da süreçteki önemi yerini koruyor.

Görev yaptığı süre zarfında Sivas e. Valisi Davut Gül’ün ortaya koyduğu samimi mücadele takdir toplarken, o dönem Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri olan şuan ki Sivas Valisi Salih Ayhan’ın da bugün FETÖ ile mücadelesi yakından devam ediyor.

Şuan görevleri her ne kadar farklı olsa da kapak fotoğrafında görülen iki isim, uyum içerisinde geçmişte nasıl çalıştı ise şuan da yine uyum içerisinde çalışarak, FETÖ’ye en ağır darbeleri bu yolla indireceğe benziyor.

Ayrıca Sivas Valiliği İlhan’ın ilimize gelişini “Sivas Kongresi’nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Gardaşlık Festivali’nde ‘Gardaş Şehir’ olarak belirlenen #Amasya‘dan gelen Vali Yardımcısı Turgay İlhan ve beraberindeki heyet, Valimiz Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti.” mesajı ile sosyal medyadan duyurdu

İlimiz Sivas’a gelmesinden memnuniyet duyulan isim olan İlhan’a geçmişte Vali Yardımcısı ve İl Ohal Komisyonu başkanı olarak verdiği mücadeleden ötürü Sivaslılar adına bu vesile ile tekrar teşekkür ediyoruz.

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol