DOLAR 20,0115 % 0.19
EURO 21,3833 % -0.24
STERLIN 24,9742 % 0.83
FRANG 22,1244 % 0.35
ALTIN 1.249,93 % 0,48
BITCOIN 26.675,10 -0.312

Sivas kamuoyu, tüccar ve sanayiciler Mustafa Eken’i vekil görmek istiyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas kamuoyu, tüccar ve sanayiciler Mustafa Eken’i vekil görmek istiyor
blank
blank

AK Parti’de milletvekili adaylığı başvuru süreci tamamlandı. Edinilen bilgilere göre 35 isim milletvekili listelerinde yer bulabilmek için başvuru yaptı.

Sivas kamuoyu, tüccar ve sanayiciler Mustafa Eken’i vekil görmek istiyor

Kamuoyunda milletvekili olması beklenen Mustafa Eken ise aday adaylığı müracaatı gerçekleştirmedi. Sivas kamuoyunda tuttuğunu koparır şeklinde yorum yapılan Eken’in STSO başkanlığı döneminde Sivas’a olan katkısı biliniyor. 1 Aralık 2020 yılında “Mustafa Eken’in talebi üzerine Demirağ için 93 milyon TL ödenek çıkartıldı” başlığında yayınladığımız haberde adeta bu söylemin ispatı niteliğinde…

Aday adaylığı başvurusu yapmamış olmasına rağmen bir çok sivil toplum kuruluşunun yanı sıra TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da destek verdiği bilinen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanı Mustafa Eken’i, Sivas kamuoyu halen Milletvekili olarak Ankara’da görmek istiyor.

Geçtiğimiz haftalarda Mustafa Eken’e adaylığını açıklamadığı halde destek açıklaması yapan ve milletvekili olarak ilimiz Sivas’ı Ankara’da temsil etmeli diyen Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odalarının ardından Organize Sanayi Bölgesindeki tüccarlar, sanayiciler de Mustafa Eken’in kesinlikle listede olup vekil olarak Ankara’da Sivas’ı temsil etmesi gerektiğini söylüyor.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun “milletvekili olması durumunda Mustafa Eken’in ülkeye ve Sivas’a çok faydalı işler yapacağına inancımız tamdır” dediği ve her şartta Eken’in yanında olacağını söylediği de kamuoyunda biliniyor.

Siyasi partilerin, Sivas’taki esnaf, tüccar ve iş adamlarının bu kadar yüksek sesle ismini konuştuğu ve aday olması durumunda aday olduğu partiye artı bir milletvekili kazandıracağını söylediği Mustafa Eken ismine duyarsız kalmayacağına inanılıyor.

İş dünyasının zor günlerden geçtiği bu süreçte Sivas’ta başarılı bir  şekilde 5 yıl STSO Başkanlığı yapan Mustafa Eken’in var olduğu listeye güç katacağı da herkesin ortak kanaati…

Bakalım AK Parti başta olmak üzere siyasi partiler bu isim hakkında nasıl bir tavır takınacak…

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP