hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

SCÜ Avukatı Bahadır Kır’a Yargıdan Tokat Üstüne Tokat

Son Güncelleme :

30 Eylül 2022 - 19:15

SCÜ Avukatı Bahadır Kır’a Yargıdan Tokat Üstüne Tokat

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi‘nin buyuksivas.com’a uyguladığı sansür sonrası yediği ilk yargı tokadının ardından yeni bir yargı tokadı da fazla gecikmeden Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından SCÜ Hukuk Müşaviri Bahadır Kır‘a geldi.

SCÜ Avukatı Bahadır Kır’a Yargıdan Tokat Üstüne Tokat

Ne yaşanmıştı?

Rektör Alim Yıldız’ı eleştirdiğimiz, aylar hatta, yıllar önce yayınladığımız bazı haberlerimizin yer aldığı şikayet dilekçesi, SCÜ Hukuk Müşaviri Bahadır Kır ile birlikte diğer 4 hukukçu tarafından hazırlanmış ve buyuksivas.com SCÜ tarafından tamamen kapattırılmak istenmişti.

Yargı yolu dışında bu hususta Kır ve Rektör Yıldız Sivas’ta çok üst düzeyde bazı isimleri de ziyaret ederek yargı sürecini etkileme çabası içine girmişti… (BU KONUDA HALEN YALANLAMA GELMEDİ! SABIRLA BEKLİYORUZ!!!)

Alim Yıldız’ın talimatı ile SCÜ Hukuk Müşaviri Bahadır Kır ve diğer 4 avukatın oluşturduğu şikayet dilekçesi tam olarak mizah dergilerine konu olacak şekildeydi..

Daha hangi konuyu nereye şikayet edeceğini bilmeyen hukukçular ve Bahadır Kır, 5651 sayılı kanundan da belli ki bihaberdi…

Şikayetlerinde yer alan haberler için “yayınlanan haberlerin içeriği doğru ama” itirafında da bulunarak ayrıca bir garabete de imza atan hukukçuların başı konumundaki Hukuk Müşaviri Bahadır Kır’a ilk yargı tokadı ise geçtiğimiz günlerde gelmişti.

Kır, kendisi ve Rektör Alim Yıldız ile ilgili yayınlanan haberlere erişim yasağı ve içerik kaldırma talebinde bulunmuştu..

Sivas 1. Sulh Ceza Hakimliği verdiği kararda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin yayından kaldırtmak istediği yayınladığımız haberlerle ilgili, kişilik haklarına saldırı niteliğinde bir paylaşımın bulunmadığı, üniversite yönetimiyle buyuksivas.com haber sitesi arasında oluşan anlaşmazlıkla ilgili tamamen fikir ve düşünce özgürlüğü kapsamında paylaşımlar yapılması nedeniyle talep edenin talebinin reddine karar verildi denilmişti.

SCÜ Hukuk Müşaviri Bahadır Kır’a Yargı Tokatı!

Sürekli buyuksivas.com’u şikayet eden fakat her şikayetleri sonrası yargıdan tokat yiyen yetkililer arasındaki SCÜ Hukuk Müşaviri Bahadır Kır 28.06.2022 tarihinde sitemizde yayınlanan haberler ilgili Yazı İşleri Müdürümüz Cemil Duymaz, editörlerimiz ve konudan tamamen alakasız bir kişi hakkında Savcılığa şikayette bulunmuştu…

SCÜ Hukuk Müşaviri Bahadır Kır’a bu şikayeti ile ilgili yeni yargı tokadı da geçen gün Sivas Cumhuriyet Başsavcılığından geldi.

Kararda her zamanki gibi değişen hiçbir şey olmadı.

Bahadır Kır’ın iddiaları gerçekçi bulunmadı.

BİR TOKAT DAHA

SCÜ Hukuk Müşaviri Bahadır Kır “Hakaret, Kişisel Verileri, Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirmek ve Yaymak” suçlarından Yazı İşleri Müdürümüz Cemil Duymaz ve editörlerimizden ayrı ayrı şikayetçi oldu.

Bahadır Kır’ın bu şikayeti ile ilgili Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan ayrıntılı inceleme sonucunda “Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karar” verildi.

Yani Bahadır Kır’ın iddiaları bir temele dayanmadığı gibi gerçeği yansıtmadığı da ortaya çıktı.

Şimdi ise Bahadır Kır’ın Kurumumuz, Yazı İşleri Müdürümüz ve editörlerimiz hakkında bulunduğu iddialarını hukuk önünde ispatlaması gerekecek.

Bu arada Sivas Cumhuriyet Üniversitesi önünde Bahadır Kır’dan alacağımızı düşündüğümüz tazminatlarla, SCÜ öğrencisi kardeşlerimizi de bazı ikramlarımız olabilir…

Şikayet dilekçesinde üstüne vazife olmayan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan bir avukattan çok SCÜ Rektörü Alim Yıldız hakkında da açıklamalarda bulunan Kır bununla da yetinmeyip suç örgüt lideri Sedat Peker, kayınbiraderi Resul Çakmak’ın saygın bir avukat olduğu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilecek olması ve Rektör Alim Yıldız’ın vekil adaylığı gibi bir çok konuda da haddini aşan cümlede kurmuştu.

Sedat Peker ile Büyük Sivas Medya Grubu yazı işleri müdürü Cemil Duymaz’ı ve editörlerimizi bağlantılandırmaya çalışan bu akıl dışı iddia ile hakkımızda şikayetçi olan Bahadır Kır, mahkemeden çıkacak olan kararı da Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı gibi devlet büyüklerine de ulaştıracağını yazmıştı… (SÖZ VERDİ BU KARARI ULAŞTIRACAK)

Suç örgütü lideri ile kendisi hakkında yapılan haberleri bağdaştırmaya çalışan Bahadır Kır konuyu kayınbiraderine Resul Çakmak’ın saygınlığına da getirmişti. (ALAKASINI HALEN ANLAYAMADIK)

Şikayet dilekçesinde bunlarla da yetinmeyen Bahadır Kır güya tarafımızca hedef alınanın aslında yalnızca kendisi olmadığını SCÜ Rektörü Alim Yıldız’ın asıl hedefte olan kişi olduğunu belirtecek kadar bu konuyu da farklı boyutlara çekmişti… (BİZCE TEDAVİ GEREKTİREN BİR DURUM)

Sahi bu konuların savcılıkla, adli makamlarla ne alakası vardı ?

Bahadır Kır SCÜ Hukuk Müşaviri olarak şuan görev yapıyor… Alim Yıldız’ın şahsi konulardaki avukatı ise Bahadır Kır’ın kayınbiraderi olan avukat Resul Çakmak…

Ayrıca SCÜ Vakfı avukatı olan avukat ise yine Bahadır Kır’ın eşi…

Bu kombinasyon birlikte değerlendirildiğinde ise Bahadır Kır’ın davaları, dosyaları veya olayları karıştırmış olması da oldukça muhtemel…

Bahadır Kır’ın şahsen şikayetçi olduğu bir konuda yazdığı dilekçede Alim Yıldız’ın adına cümleler kullanması da başka bir garabet…

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Hasan Kalender 30 Eylül 2022 / 19:36 Cevapla

Ne yazık ki üniversitemizin içi Afrika-ortadoğu karması gibi. Ben ne zaman gitsem Türk öğrenci neredeyse zor görüyorum. Bu 35bin, 6 bin dolar olaylarının gerçekten mantıklı düzgün akla yatar bir açıklaması artık gelmeli rektörlük tarafından. Bu zenci öğrencilerin birçoğu YÖS ün bile ne olduğunu bilmiyorlar. ( hani girip kazanmaları gereken yabancı öğrenci sınavı var ya)!

AHSEN ERDEM 30 Eylül 2022 / 17:01 Cevapla

Her işlerinde sıkıntı var ne yazık ki. Sayıştay raporundaki akıl almaz olaylar. Yabancı öğrencilerden alınan dolar lar, Son öğretim üyesi alınmındaki çarpuk çırpık komiklikler… Yeter artık…

Ali Faruk Kara 30 Eylül 2022 / 14:35 Cevapla

Bugün sözcü gazetesinde çıkan \′ Sekreterlik kadrosunu basamak yaptılar! Sınavsız atanıp müdür oldular\′ haberinde 7 kişinin nasıl alavere dalavere ile şube müdürü ve hastane müdür ve yardımcısı oldukları açıklanıyor. Eskiden Sivas içerisinde olan ve duyulan bu çetrefilli işleri artık tüm ülkede gündeme gelmekte. En son 31 Ağustos öğretim üyesi alım ilanında Edebiyat fakültesine atçılık-baytarcılık kadrosu açan ve sıfır öğrencili kimya mühendisliğine onuncu profesör kadrosunu açarken 600 öğrencili Elektrik Elektronik mühendisliği bölümüne bir tek profesörü bile yokken prof. kadrosu açmamaları ile yine tüm Türkiye\′nin gündemine oturan Cumhuriyet Üniversitesi yönetimi Rutin aylık hal ve hareketini yerine getirmek suretiyle ülke gündemine kara bir leke olarak geçmeyi başarmıştır. Şimdi Ekim ayında yapacakları ilginçlikleri sabırsızlıkla bekliyoruz…

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol