SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler
SivassporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporMalatyasporFenerbahçeGalatasarayGöztepesporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

TMOK Olimpik Eğitim için Sivas’ta Öğrencilerle Buluştu

Bu haber 05 Aralık 2016 - 15:31 'de eklendi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi sunumları 5-7 Aralık tarihleri arasında Sivas’ta sürdürülüyor.

Kazancılar Ortaokulu, Muzaffer Sarısözen Ortaokulu, Süleyman Demirel Ortaokulu, Gazipaşa Ortaokulu, Mimarsinan İlkokulu ve Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nda gerçekleşecek sunumlarda, üç günde toplam 3 bin öğrenciyle buluşulacak. Öğrencilerin katılımıyla oldukça eğlenceli geçen sunumlarda hedef, genç nesillerin erken yaşta spor kültürü edinmeleri.

Çocukların merakla takip ettiği sevilen maskotumuz Oli’nin de yer aldığı ve çeşitli yarışmalarla renklendirilmiş interaktif sunumlarımızda, spor kültürü, Olimpiyat Oyunları, Olimpizm, Fair Play, çevre, sağlıklı beslenme gibi konular işlenmektedir.

5 Aralık Pazartesi günü Kazancılar Ortaokulu’nda gerçekleşen açılış sunumuna Sivas Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Tan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mücahit Gül, Kazancılar Ortaokul Müdürü Feryat Çevik ve öğretmenler katıldı.

2006 tarihinden bu yana 5 bin ilköğretim okulunda, 1,5 milyonu aşkın çocuğa erişen projenin bir sonraki sunumu 12-13 Aralık tarihlerinde İstanbul Eyüp’te gerçekleşecek.

SON DAKİKA