Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Sivas Teşvikte 6. Bölgeyi Hak Ediyor”

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Sivas Teşvikte 6. Bölgeyi Hak Ediyor”
1.074
12 Ekim 2018 - 11:28

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Sivas’ın Teşvikte 6’ncı bölgeye alınması gerektiğini vurgulayarak, “Sivas bunu hak ediyor. İstiyoruz ki Sivas’ta 6’ıncı bölgeye alınsın ve teşviklerden faydalansın. Sivaslı Sivas’ta kalsın. Başka şehirlere göçe zorlamayalım” dedi.

Ahmet Özyürek: “Sivas Teşvikte 6. Bölgeye Alınmayı Hak Ediyor”

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek genel kurul konuşmasında Sivas’ın teşviklerden daha fazla pay alması yönünde öneride bulundu. Özyürek Sivas’ın tarihteki önemi hakkında bilgi vererek, günümüzde de bu önemi hak eden bir şehir olduğunu vurguladı. Özyürek yaptığı konuşmada, ‘’Sivas teşviklerden ve desteklerden ne kadar yararlandı şimdiye kadar. Sivas’ta Dikimevi vardı, demir çelik vardı. Ve arkasından TÜDEMSAŞ diye çok değerli bir üretimimiz var. Fakat bugün baktığımızda geçmiş yıllardaki iktidarların çalışmalarında Dikimevinin Sivas’tan taşındığını görüyoruz. Demir Çelik özelleştirilerek yok edildiğini görüyoruz. Yani Sivas’ta, geçmiş yıllarda faydalandığı teşviklerden, desteklerden aldığı hiçbir şeyi kalmamış durumda. Bugünlere geldiğimizde ise biz diyoruz ki Sivas’ta üretmeye imal etmeye devam edeceğiz. Sivas OSB’de 152 faal fabrikamız, 19 tane projesi devam eden fabrikalarımız vardır. Sivas’ın öncelikli olarak teşviklerden faydalanabilmesi için, iki saatlik şehirlerin 4’üncü bölgeden teşviklerden faydalanıyorsa, biz de diyoruz ki Sivas’ımız da bunlardan faydalansın. Yaklaşık 125 milyon lira tutarındaki, Demirağ Organize Sanayi sitesi bir yıl sonra tamamlanacak. İstiyoruz ki Sivas’ta 6’ıncı bölgeye alınsın ve teşviklerden faydalansın. Sivaslı Sivas’ta kalsın. Başka şehirlere göçe zorlamayalım. Yazık günahtır.

Geçmişe baktığımızda Sivas’ın gerçek değerini anlatayım ben size. Sivas Selçuklu İmparatorluğu’na başkentlik yapmış bir şehir. Osmanlı’nın kuruluşunda önemli bir rol oynamıştır. Ve en önemlisi ülkemiz işgal altındayken Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşında mücadele veren silah arkadaşları 4 Eylül 1919’da Sivas’a gelerek, Sivas Kongresini yaparak ülkemizi bağımsızlığına imza atmıştır. Ben de diyorum ki Sivas 6’ncı bölgeyi hak ediyor, Sivas’a sahip çıkalım’’ dedi. (Memleket)

Büyük Sivas Haber


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 358
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 274
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 10
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58