hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

YHT’de İlk Test Sürüşü İçin Tarih Belli Oldu!

Son Güncelleme :

13 Ocak 2020 - 12:44

YHT’de İlk Test Sürüşü İçin Tarih Belli Oldu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ankara-Sivas YHT hattında Balışeyh – Yerköy – Akdağmadeni kesiminde Mart ayı içerisinde test sürüşlerine başlanacağını söyledi. Yılın ikinci çeyreğinde ise test sürüşleri Sivas´la devam edecek.

Bakan Turhan Hızlı Tren İçin Mart’ta Test Sürüşlerine Başlanacağını Söyledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Yüksek Hızlı Tren çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bakan Turhan, YHT test sürüşlerinin, hattın belli bir bölümüne kadar Mart ayında test sürüşüne başlanacağını belirtti. Bakan Turhan yaptığı açıklamada, “Yapımı devam etmekte olan 393 kilometre uzunluğundaki Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattında Balışeyh – Yerköy – Akdağmadeni kesiminde Mart ayı içerisinde test sürüşlerine başlamayı ve projeyi 2020 yılının ikinci çeyreğinde tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Bakan Turhan, TCDD Genel Müdürlüğünde düzenlediği “Demiryollarında 17 Yılda Kat Edilen Mesafe ve Hedefler” konulu basın toplantısında yaptığı açıklamalarla çalışmalar hakkında bilgi verdi. Demir yollarını 2003´te devlet politikası haline getirdiklerini ve Türkiye´yi geleceğe taşıyacak projeleri art arda hayata geçirdiklerini anlatan Turhan, “Görevde olduğumuz 17 yıl boyunca ulaşım ve erişim altyapısına 767,5 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık.” ifadesini kullandı. 2023 hedeflerinden söz eden Turhan , “5 bin 509 kilometre daha yeni hattımızı tamamlayarak 17 bin 525 kilometre demir yolu uzunluğuna ulaşacağız. Geleceğe güvenle ilerlemeye devam edeceğiz” dedi. Turhan, vatandaşların geçen 60 senede “kaçırdığı treni” YHT ile yakalamasını sağladıklarını ifade ederek, “Demir yollarımız, Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi altın yıllarını yaşamaya başladı.” değerlendirmesinde bulundu. (Hakikat)

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol