REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Vali Ayhan’dan SYDV Çalışanlarına Teşekkür Belgesi

Vali Ayhan’dan SYDV Çalışanlarına Teşekkür Belgesi
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
29 Eylül 2020 - 20:51

Sivas Vali Salih Ayhan, Sivas Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını (SYDV) ziyaret etti. İşlemlerini yaptırmaya gelen vatandaşların taleplerini bire bir dinleyen Vali Salih Ayhan, daha sonra Vakıf Müdürü Sudi Yıldız’dan yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Vali Ayhan’dan SYDV Çalışanlarına Teşekkür Belgesi

Birimleri tek tek gezen Vali Ayhan, vatandaşların taleplerinin imkânlar ölçüsünde ve zaman kaybedilmeden yürütülmesi talimatını yineledi.

– Pandemi Döneminde 72 Milyon TL Yardım Yapıldı

Vali Ayhan, 2020 yılında küresel salgından dolayı dünya genelinde olağanüstü bir mücadele verildiğini ifade ederek, Türkiye’de de salgının ekonomik yansımaları olduğunu söyledi. Ekonomik yoksunluk içerisindeki vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi için Sivas merkez ve 16 ilçede, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca yaklaşık 72 milyon TL (faz) ödemesi yapıldığını ifade eden Vali Ayhan, diğer sosyal yardımlarla birlikte bu rakamın 250 milyon TL’ye ulaştığını dile getirdi.

– Vali Ayhan’dan SYDV Çalışanlarına Teşekkür Belgesi

Vefa Sosyal Destek ekiplerinin salgın süresince fedakârca çalışarak, vatandaşların taleplerini evlerine ulaştırdığını anlatan Vali Ayhan, “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın düsturuyla yardımlaşmanın ve özverinin ön plana çıktığı bir döneme şahitlik ediyoruz. Her bir çalışanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ekiplerimiz ev ev dolaşarak vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını giderdi. Sosyal devletimizi en güzel şekilde yansıtan çalışanlarımızla gurur duyuyoruz.” diye konuştu.

Vali Salih Ayhan, ziyarette Covid-19 salgını sürecinde görev alan SYDV çalışanlarını gayretlerinden dolayı tebrik ederek, personeli ‘Teşekkür Belgesi’ ile de taltif etti.

– Koruyucu Aile Odası’nın Açılışı Gerçekleştirildi

Vali Ayhan, SYDV ziyaretinin ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne geçerek, kurum içerisinde oluşturulan Koruyucu Aile Odası’nın açılışını gerçekleştirdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan’dan bilgiler alan Vali Ayhan, evlat edinen koruyucu ailelere fedakârlıklarından dolayı da teşekkür etti.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]