DOLAR 32,5102 % 0.01
EURO 34,6622 % -0.11
STERLIN 40,2053 % 0.03
FRANG 35,6882 % -0.06
ALTIN 2.432,75 % -2,67
BITCOIN 66.361,97 2.429

Terziler Mesleki Sorunlarını Tartıştı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Terziler Mesleki Sorunlarını Tartıştı

Sivas Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından istişare toplantısı düzenlenerek esnafların yaşadıkları mesleki sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Oda Başkanı Ali Kılıç ile terzilik sektöründe faaliyet gösteren esnaflar katıldı.

Terziler Esnaf Odası Başkanı Ali Kılıç, esnafların yaşanan süreçten sonra zor ve sıkıntılı bir dönemden geçtiğini, bu sürecin esnafı da olumsuz etkilediğini söyledi. Üyelerin sorunlarını çözmek, birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla istişare toplantılarına önem verdiklerini dile getiren Kılıç, “ Peygamber mesleği de olan Terzilik, en önemli sanatlardan bir tanesidir. Her meslekte olduğu gibi bizim sektörümüzde de sıkıntılar vardır. Burada amacımız, birlik ve beraberliği sağlayarak sorunlarımızı ve problemlerimizi konuşmak, tartışmak ve çözüm bulmaktır. Oda yönetimi olarak esnaflarımızla istişareler yaparak sorunlarımıza ortak çözüm bulmak istiyoruz. Terzi esnafı olarak birçoğumuz farklı fiyatlardan mağazalarla çalışıyor. Mağazalar bizim zafiyetlerimizi de çok iyi kullandıkları için burada ortak bir karar almak istiyoruz. Gerek müşterilerimize gerekse de mağazalarımıza daha iyi hizmeti verebilmek ve rekabeti ortadan kaldırmak için burada istişare yapacağız. Rekabetin fiyatta değil, kalitete olmasını istiyoruz. Burada görüşmeler yaparak fiyat tarifeleri için ortak karar alarak fiyatlarımızı da sabitleştireceğiz. Sizler mesleğinizin kıymetini bilmelisiniz. Katılımızdan dolayı siz değerli üyelerimize teşekkür ediyorum”dedi.

Terziler Esnaf Odası Başkanı Ali Kılıç, meslektaşlarının müşteri memnuniyetine önem vermelerini, fiyat tarifelerine uymalarını, müşterisine karşı hoşgörülü olmalarını tavsiye etti.

Toplantının sonunda Terzilerin fiyat tarifeleri konularındaki görüşleri de karara bağlandı.


YORUM YAP