DOLAR 27,1634 % 0.15
EURO 28,9690 % 0.19
STERLIN 33,3030 % -0.16
FRANG 29,9722 % 0
ALTIN 1.681,17 % 0,40
BITCOIN 725.759 0.011

Sivas’ta Orta Refüjlerin Kalkmasına Tepkiler Artarak Devam Ediyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta Orta Refüjlerin Kalkmasına Tepkiler Artarak Devam Ediyor
blank
blank

Sivas Belediyesine bağlı Belediye ekipleri baharın gelmesi ile birlikte şehrin dört bir yanında çalışmalara hızla başlamış, önemli oranda trafik akışı yaşanan tüm caddelerde de orta refüjler kaldırılmıştı. WhatsApp (0555 898 15 58) İhbar hattımıza gelen bilgilere göre Hoca Ahmet Yesevi caddesinde seyreden aracın aniden karşı şeritte bulunan yola bağlı ara sokaklara dönmesi ile trafik kazası meydana geldi. Kazada motosiklet sürücüsü de yaralandı. Tepkiler çığ gibi yükseldi…

Sivas’ta Orta Refüjlerin Kalkmasına Tepkiler Artarak Devam Ediyor

Caddelerde orta refüjlerin kaldırılmasına ilişkin geçtiğimiz günlerde değerlendirmelerde bulunan Meclis üyesi Çongar, “Orta refüjler iptal edildiği için yaya güvenliği ortadan kalktı. Özellikle trafiğin arttığı yerlerde çocuk arabası ile geçenler ve yaşlılar büyük zorluklar yaşıyor. Bu konuya dikkat çekilmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Orta refüjlerin kaldırılmasının ardından ise bazı bölgelerde yeniden refüj gibi saksılar dizildiği görüldü.

Yine WhatsApp hattımıza gelen görüntülerde Bağdat Caddesine doğru ilerlerken onlarca saksı yola dizilmiş olarak görülüyor.

Saksılara ekilen ağaçlar ve çiçekler bölgede güzel görüntüleri ortaya çıkarırken Vatandaşlar “madem saksılar dizilecekti refüjler neden kalktı, madem saksılar dizildi başka caddelere neden konmuyor. Ayrıca bu saksılara ne gerek vardı bir sürü maliyet dedi…”

Büyük Sivas Haber

blank
blank

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.