Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Yedi Farklı Göğüs Tipine Uygun Doğru Sütyen Seçimi

Yedi Farklı Göğüs Tipine Uygun Doğru Sütyen Seçimi
31 Ağustos 2020 - 12:28

Kadınların her daim kendini daha iyi ve rahat hissetmesi için doğru sütyen tercihi büyük önem taşıyor. Sütyen seçiminde ise dikkat edilmesi gereken unsurların başında göğüs tipi yer alıyor.

Yedi Farklı Göğüs Tipine Uygun Doğru Sütyen Seçimi

Sütyen alırken göğüs tipine uygun olan modellerin tercih edilmesi hem görünüşü hem de kişinin konforunu doğrudan etkiliyor. Yedi farklı göğüs tipinin olduğunu ve sütyen seçerken bunun göz önünde bulundurulması gerektiğini belirten Yeni İnci Tasarım ve Ürün Geliştirme Yöneticisi Pınar Göktürk, göğüs şekline göre sütyen seçimi hakkında merak edilenleri açıklıyor

“Birbirinden ayrık” göğüs tipine uygun sütyen seçimi

İki göğüs arasında bir ya da iki parmak genişliğinde mesafe varsa göğüs tipi “birbirinden ayrık” olarak adlandırılıyor. Bu tip göğse sahip olan kadınlar, göğüsleri ortada toplayacak t-shirtsütyen modellerini tercih edebilir. Bununla birlikte iki göğüs arasındaki boşluğu gizlemek istiyorsa, balkonetsütyenleri de kullanabilir. Böylelikle göğüs arasındaki boşluk gizlenerek, daha hoş bir görünüm yaratılabilir.

Yuvarlak göğüsler için balensizsütyen tercih edilebilir

Göğüs şekli yuvarlak, yani üst ve alt kısım aynı ölçüde olan kadınlar, destekli sütyenlerden kaçınmalıdır. Bunun yerine desteksiz ya da göğsün doğal yapısını koruyan balkonet stili sütyen kullanılmalıdır. Aynı zamanda göğsün arasını ayrı tutacak şekilde tasarlanan spor sütyenleri de yuvarlak göğüslü kadınlar tarafından tercih edilebilir. Konfor açısından da büyük avantaj sağlayan spor sütyenleri, özellikle rahatına düşkün kadınlar için en doğru tercih sayılabilir.

Asimetrik göğüs tipi için en doğru tercih pedlisütyen…

Birçok kadının bir göğsü diğerinden büyüktür. Fakat bazı kadınlarda bu fark çok belirgin olmakla birlikte kişinin kendini kötü hissetmesine de neden olabiliyor. Bu göğüs tipine sahip olan kadınların pedi çıkarılabilen sütyen modellerini tercih etmesi gerekiyor. Böylelikle büyük olan göğüstekiped çıkarılarak, her iki göğüsün eşit gözükmesi sağlanabilir. Aynı zamanda diğerinden küçük olan göğse çift destek ped eklenerek her iki göğüs eşit boyutlara getirilebilir 

Çan göğüs tipinde göğsü kavrayansütyenler kullanılmalı

Geniş başlayan, orta kısımda dolgunlaşan ve uç kısımda daralan göğüsler, çan tipi göğüs olarak adlandırılıyor. Göğüsleri bu şekilde olan kadınların, göğsü tam kavrayan sütyenleri tercih etmesi öneriliyor. Bu sayede göğsün sarkık durması engellenerek, daha hoş bir görünüm yaratılabilir. Ayrıca çan göğsün daha kalkık durması isteniyorsa destekli sütyenler de kullanılabilir

Üçgen göğüslü kadınların vazgeçilmezi destekli sütyenler…

Ayrık göğüs tipine benzeyen üçgen göğüsler, aşağıya doğru uzanır ve sarkık gözükür. Bu tip göğüs şekline sahip olan kadınlar, hem alttan hem de yandan destekli sütyenler tercih etmelidir. Sütyenin iskelet yapısında biri aşağıda diğeri kenarlarda olmak üzere iki destek yapısı bulunmalıdır. Bununla birlikte sarkık göğüslerin sırta oluşturduğu ağrıyı önlemek amacıyla sırtı çarpaz askılı sütyenler kullanılabilir. Böylelikle sütyen sırttan destek alarak göğüsleri toparlar ve kişinin kendini daha rahat hissetmesine yardımcı olur.

Zıt kutuplar göğüs tipinde memeler birbirine yakınlaştırılmalı

Meme uçları dışarıya dönük kadınlar için yanlardan destekli sütyenler en doğru tercih oluyor. Yandan göğüsleri iterek birbirine yakınlaşmasını sağlayan destekli sütyenler, göğüs arasındaki boşluğun kapanmasını da yardımcı oluyor. Bu tip göğüs şekline sahip olan birçok kadının en çok şikayet duyduğu nokta göğüs arasındaki mesafenin fazla olmasıdır. Bu nedenle destekli sütyenler sayesinde olabildiğinde göğüs boşluğu kapatılarak, kişinin kendini daha iyi hissetmesi sağlanabilir.

Gözyaşı göğüs tipinde her sütyen modeli kullanılabilir

Yuvarlak ancak üst kısımları hafif daha küçük olan göğüsler gözyaşı göğüs tipine giriyor. Bu tip göğsü olan kadınlar damla, destekli ve desteksiz sütyen modelleri başta olmak üzere her modelsütyeni rahatlıkla kullanılabilir. En ideal göğüs tipi olarak bilinen gözyaşı şeklindeki göğüsler için sütyen seçimi yapmak oldukça kolaydır.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]