DOLAR 20,9783 % 0.73
EURO 22,5975 % -0.26
STERLIN 26,4130 % -0.37
FRANG 23,0886 % 0.38
ALTIN 1.313,16 % -0,69
BITCOIN 27.153,34 0.303

Kılıç, Basın, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seçildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kılıç, Basın, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seçildi
blank
blank

Memur-Sen’e bağlı Kültür Memur-Sen 7. Olağan Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirildi. Genel Kurul’da mevcut Genel Başkan Mecit Erdoğan güven tazeleyerek yeniden genel başkanlığa seçildi.

Kılıç, Basın, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seçildi

kulturkongre1Kültür Memur-Sen 7. Olağan Genel Kurulu, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Öztürk, Mehmet Emin Esen, Soner Can Tufanoğlu, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Memur-Sen’e bağlı komisyon başkanları, Kültür Memur-Sen şube başkanları ve delegelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye’yi sarsan deprem ve sel felaketlerine değinerek “Ülke olarak büyük bir imtihanla yüzleşiyoruz. Kahramanmaraş merkezli depremlerde binlerce insanımızı, teşkilatımızdan arkadaşlarımızı kaybettik. Allah hepsine rahmet etsin, mekanları cennet olsun. Zor günler geçiriyoruz, depremin hemen akabinde Şanlıurfa ve Adıyaman merkezli sel felaketi yaşadık. Birbirimize tutunarak dayanışma ile ayağa kalkacağımız ve bir dirayet göstermemiz gereken bir süreçteyiz. Milletimizin yardımlaşma kabiliyeti vesilesiyle bu süreci atlatacağımıza yürekten inanıyorum. Bizim de yardımlaşmamız desteğimiz devam edecek. Önümüz Ramazan ayı, bu mübarek ayda yardımlarımızı artırarak, birliğimizi koruyarak yaralarımızı sarmaya devam edeceğiz” diyerek konuştu.

Kültür Memur-Sen’in örgütlü gücünü yetki bayrağıyla taçlandırdığını vurgulayan Yalçın, “Kültür Memur-Sen’imiz Memur-Sen ailesi içinde en son kurulan ancak kısa zamanda mesafe alan üye sayısını 10 bine yaklaştıran, yetkiyi alan son sendikamız olarak hatimemiz olan sendikamızdır. 10 yıldır yetkili sendika sıfatıyla kazanımlar üreten gözbebeğimiz müstesna bir sendikadır. Başkanımız şahsında, teşkilatımızın kuruluşundan bu yana emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu birlikte hareket ederek, güçlerimizi birleştirerek örgütlü ve dirayetli durarak oluyor” ifadelerini kullandı.

“Memur-Sen yerelden evrensele soylu bir çağrının sesi oluyor”*

Memur-Sen’in yalnızla ücret sendikacılığı yapmadığını aynı zamanda proaktif bir sivil toplum örgütü olduğunun altını çizen Yalçın, “30 yıllık sendikal mücadelemizde kurulduğumuz günden geldiğimiz noktaya kadar çizgimizden ödün vermedik. Bu ülkede sendikacılığın toplumla nasıl barışık hareket ederek erdemli bir mücadele yürüteceğini gösterdik ve dünyaya da yeni bir söz söyleyecek güce ulaştık. 25 ülkeden 33 konfederasyonla 25 milyonu temsil edecek Uluslararası Emek Konfederasyonunu kurmuş olduk. Bu çatı kuruluş Memur-Sen’in öncülük etmesiyle kuruldu ve dünyaya yeni bir paradigma önerisinde bulunuyor” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin daha iyi noktaya gelmesi için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız”*

Türkiye’nin seçim gündemiyle yeni bir sürece girdiğini ifade eden Yalçın, Memur-Sen’in antidemokratik süreçlerden kurtulması için kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin demokrasi mücadelesinin yanında olduğunu söyledi. “Türkiye düne ilişkin korkuları geride bıraktı. Artık yarına ilişkin umutları yol haritasını konuşuyoruz” diyen Yalçın, “Türkiye’nin üretim ekonomisini, büyümesini ve dünyada merkez ülke olarak ‘Yeni bir dünya mümkün, adil bir dünya mümkün’ diyerek karar mekanizmalarındaki adaletsizliğe karşı sesini yükselten Türkiye’nin daha fazla yol alması için bize çok önemli bir sorumluluk düşüyor. Ülkemiz kritik bir eşiğe yürüyor. Biz bu kritik eşikte de her zaman olduğu gibi milletimizin ve ülkemizin hak ettiği yerlere ulaşması için üzerimize düşeni yapacak ve alınması gereken doğru kararları alacağız” ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlerin ardından Memur-Sen üyelerine yönelik sendikal baskıları ve Memur-Sen teşkilatının baskılara karşı gösterdiği direnci hatırlatan Yalçın “Biz Memur-Sen olarak Türkiye’nin daha yüksek bir seviyeye ulaşmasını arzuluyoruz. Yerel seçimlerden sonra ortaya çıkan tablo ve bizim varlığımıza yönelik tehditlerin tamamına birlikte karşı durarak o süreci geçtiğimiz gibi Türkiye’ye karşı yapılan hamlelere de aynı tavrı sürdüreceğiz. Bizim umudumuz her zaman yüksek oldu. Dün umudumuzu örseleyen 28 Şubat’ın kirli havasından bugün umudun yeşerdiği bir iklime ulaştıysak, siz sendikacılık yapamazsınız denilen günlerden herkese sendikacılığın nasıl yapılacağını öğreten, kazanımlar üreten bir sendikal mücadele yürütüyorsak bu bizim gayretimiz ve örgütlü gücümüzden kaynaklıdır” diye konuştu.

Erdoğan: Her yıl daha da güçlenerek mücadelemizi büyütüyoruz

Memur-Sen’in kurusu olan Mehmet Akif İnan’ın başlattığı vizyon çerçevesinde 7 bine yaklaşan üye sayısı ile Kültür Sanat hizmet kolunda 10 yıldır yetkili olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Mecit Erdoğan, “Sendikacılığı bir kavga zemini olmaktan çıkarıp çözüm üreten bir araç haline getirdik. Önce insan diyerek sağladığımız bu değişim ve dönüşümün sonucu olarak bu günlere gelinmiştir. Akif İnan ağabeyimizin bizlere örgülü olmanın önemini gösterdiği bu yolda yürüyen Kültür Memur-Sen olarak 2014 yılından beri genel yetkili sendika liderliğimizi sürdürüyor, her yıl daha da güçlenerek mücadelemizi artırıyoruz. Çalışanlarımızın, emekçilerimiz mali ve sosyal kazanımlarını artırmamız için örgütlü mücadelemizde çıtayı daha da yukarı taşımamız gerekiyor. Bayrağımızın zirvede dalgalanmasını sağlayan iş yeri temsilcilerimiz, il temsilcilerimiz, kurum temsilcilerimiz, genel merkez yönetimimiz ve gönül dostlarımıza teşekkür ediyor, genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Genel Kurul’un ardından yapılan seçimlerin sonucunda mevcut genel başkan Mecit Erdoğan güven tazeleyerek yeniden genel başkanlığa seçilirken yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Mecit Erdoğan – Genel Başkan

Genel Başkan Yardımcıları:

Ahmet Yiğitoğlu

Fahri Ekinci

Hamdi Usta

Yasin Kılıç (Basın, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)

Sivas Kültür Memur Sen İl Temsilcisi Yasin Kılıç Teşekkür Etti

Kılıç mesajında “Basın, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak şahsımı bu göreve layık gören başta Genel Başkanımız Mecit Erdoğan ve kıymetli delegasyona teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

blank

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP