DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
STERLIN 40,3340 % -0.67
FRANG 35,3962 % -0.32
ALTIN 2.438,65 % -0,91
BITCOIN 2.262.600 -2.616

Sivas’ta Parti İl Başkanları İstanbul Seçimlerini Değerlendirdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta Parti İl Başkanları İstanbul Seçimlerini Değerlendirdi

Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçiminin sonucunu dün Siyasi Partilerin İl Başkanlarına sorduk, değerlendirmelerini aldık. Millet İttifakı adayı CHP´li İmamoğlu´nun kazandığı seçimlerle ilgili Başkanlar görüşlerini şöyle sıraladı.

Sivas’ta Siyasi Partilerin İl Başkanları İstanbul Seçimlerini Değerlendirdi

AKSU: SONUCA SAYGILIYIZ

Bir süredir İstanbul´da seçim çalışmasında olan ve AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, milletin kararına saygı duyan bir parti olduklarını belirterek, “. Yenilenen seçimde Ekrem İmamoğlu belediye başkanı olmuştur. Biz demokrasiye inanan bir partiyiz. Sivas teşkilatları olarak İstanbul´a giderek Binali Yıldırım başkanın yanında olduk. Halkımızın kararı başımızın üstündedir” dedi.

TEMEL: KAZANIRIZ SANDILAR

CHP İl Başkanı Ahmet Turan Temel ise İstanbul seçimlerinde demokrasinin kazandığını, ülkede demokrasinin var olduğunun bir kez daha belli olduğunu ifade ederek, “Milli iradenin dışında hiçbir güç yoktur. Bu da sandığa yansıdı. Bu belediye seçimiydi. Beka ile çıktılar ortaya ama gelinen noktayı görüyoruz. Bundan sonra herkes işine gücüne bakmalı Türkiye için çalışmalıyız”dedi.

İktidarın artık ülkenin sorunlarına dönmesine işaret eden Başkan Temel “Mülteci sorunumuz, ekonomik sorunlarımız var, sınırlarımızda yaşananları görüyoruz. Seçimleri geride bıraktık. Artık 2023´e kadar seçim yok. Hep birlikte Türkiye için çalışmalıyız. Bu ülkede ayrıştırmadan hep birlikte kardeşçe yaşamalıyız. Seçimde böyle bir fark beklemiyordum. Kesin kazanacağımıza emindik ama fark olabileceğini düşünmüyorduk. Mağduriyet bizim ülkemizde her zaman önemlidir. 31 Mart´ta seçimini kazanmasına rağmen Ekrem İmamoğlu´nun mazbatasını elinden aldılar. Cumhurbaşkanı yanlış yönlendirildi. Seçimi iptal ettirip böyle yaparsak seçimi kazanırız zannettiler. Ama burada bir mağduriyet vardı. Cumhurbaşkanı seçimi iptal ettirip tekrarlanmasını sağlayanları cezalandırmalı ve gerekeni yapmalıdır”değerlendirmesinde bulundu.

NAVRUZ: BU FARKI BEKLEMİYORDUK

MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz İstanbul seçiminin beklemedikleri bir sonuçla neticelendiğini belirterek, “Cumhur İttifakı´nın ve bizim beklemediğimiz bir sonuç oldu. MHP İl teşkilatı olarak İstanbul´da yapmış olduğumu çalışmalarda böyle bir sonuçla karşılaşacağımız durum görünmüyordu. Vatandaşlarımızın tercihidir. Saygı duyuyoruz, hayırlı olsun”dedi.

Sonuçların vatana millete hayırlı olması dileğinde bulunan MHP Başkanı Navruz “Seçime az bir süre kala yaşananların MHP seçmenini etkilediğini düşünmüyorum. MHP seçmeni liderinin sözünü dinler. Son üç gün yaşanan olayların, ortaya atılan iddiaların tercihleri etkilediğini ve sandığa yansıdığını düşünmüyorum. Sonuçta bizim liderimizin her cümlesinin ayrı bir değeri vardır. Seçmenimiz liderinin sözüne bakmıştır. Ona göre kararını sandıkta vermiştir. Ancak bu kadar fark olmasını beklemiyorduk. 800 bin fark ile ilgili teşkilatların kendisini sorguya çekmesi gerekiyor”dedi..

BULUT: KOPUK SİYASETİN BEDELİ

BBP İl Başkanı Uğur Bulut da sonucun milletin takdiri olduğunu vurgulayarak “İstanbul ve milletimiz için hayırlı olur inşallah. İstanbul´un refah içerisinde olması Anadolu´nun refah içinde olması demektir. 31 Mart´tan 23 Haziran´a 800 bin fark oluşmasının muhasebesini AK Parti yapacaktır. Millet ile kopuk siyasetin bedelini ödemişlerdir. Ekrem İmamoğlu, kucaklayıcı cümleleri ile seçimi kazanmıştır. İnşallah verdiği sözleri tutar ve başarılı bir şekilde yönetir”dedi. (Hakikat)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.