DOLAR 30,9218 % 0.03
EURO 33,4796 % 0.07
STERLIN 39,0805 % 0.07
FRANG 35,1150 % 0.08
ALTIN 2.018,66 % 0,33
BITCOIN 1.623.078 0.252

Sivas’ta O Hastanede Genital Estetik İşlemleri Yapılıyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta O Hastanede Genital Estetik İşlemleri Yapılıyor!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Merve Vural Yalman, Numune hastanesinde yapılan genital estetik işlemleri ile ilgili bilgiler verdi.

Sivas’ta O Hastanede Genital Estetik İşlemleri Yapılıyor!

Genital estetik problemlerin cerrahi ve medikal işlemlerle çözüme kavuşturulduğunu ifade eden Op. Dr. Merve Vural Yalman, “Kadınlar zaman içerisinde genital bölgelerinde olumsuz değişiklikler yaşamaktadır. Bu değişiklikler ileri yaş, çok sayıda ve/veya zor doğum, doğum sırasında oluşan yırtıkların düzgün iyileşmemesi, menopoz gibi durumlar ve bunlara bağlı olarak gelişen estetik bozulmalardır. Bu bozukluklar; dış dudaklarda büyüme, asimetri, dış genitalde kararma, vajinal genişleme, günlük hayatta ve ilişki sırasında vajinal gaz çıkarma, tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar, ilişki sırasında ağrı, orgazm zorluğu, menopoz döneminde sıklıkla görülen yanma-batma hissi ile kendini gösteren vajinal kuruluk gibi problemlerin yanı sıra özgüven kaybı, kendini yetersiz hissetme, utanma, duygusal ve cinsel ilişkiden kaçınma, evlilikte olumsuz etkilenme gibi psikolojik sorunlara da neden olmaktadır.

Ne yazık ki çoğu kadın, tabu haline dönüşmüş bu sorunların bir çözümünün olmadığını düşünerek hekime başvurmamaktadır. Günümüzde genital estetik problemler; vajinoplasti (vajinal daraltma), labioplasti (dış dudak estetiği), perinoplasti, hudoplasti (klitoris estetiği), PRP uygulamaları, mezoterapi, dolgu, dış genital beyazlatma gibi cerrahi ve medikal işlemlerle çözüme kavuşturulmaktadır” dedi.

Uygulanan işlem sonrasında hastaların ertesi gün sosyal hayatlarında döndüğünü ifade eden Op. Dr. Merve Vural Yalman, “İleri ve hızlı tıbbi uygulama sonrası alınan sonuçlar yüz güldürücü olup hastaların beklentilerini karşılamaktadır. Genital estetik uygulamaları kadın sosyal ve cinsel yaşamını olumlu yönde etkilemektedir. Giderilen estetik problemler sonrasında kadınlar daha önce tercih edemediği tayt, mayo, bikini, iç çamaşırı gibi kıyafetleri rahatlıkla giyebilir. Kendisinin ve eşinin cinsel hayatında görülen ilişki sırasında ağrı, zevk alamama gibi sorunlar büyük ölçüde düzelir. Genital estetik uygulamaları sonrası hastalar genellikle ertesi gün sosyal hayatlarına dönebilmektedir. Genital estetik işlemlerinin tamamı hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğinde başarıyla uygulanmaktadır.” dedi. (Devrim Esra Dündar)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP