DOLAR 28,9919 % 0.23
EURO 31,2252 % -0.16
STERLIN 36,3918 % -0.22
FRANG 32,9603 % -0.25
ALTIN 1.866,62 % -1,07
BITCOIN 1.280.204 -0.101

Sivas’ta müsilaj mı dedirten görüntüler! Acilen önlem alınmalı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta müsilaj mı dedirten görüntüler! Acilen önlem alınmalı

Sivas’ın Doğanşar ilçesindeki Dipsiz Göl ve şelalesinde yürek burkan görüntüler. Dipsiz Göl ve şelalesi yayla evleri, çeşmeleri, piknik alanları ve doğal güzelliğiyle doğa severlerin, piknikçilerin uğrak yeri.

Sivas’ta müsilaj mı dedirten görüntüler! Acilen önlem alınmalı

Yaklaşık 25 metre yükseklikten dökülen şelalesi buz gibi suyuyla sıcak yaz günlerinde ziyaretçilerine serinleme imkanı sağlıyor.

Çeşitli ağaç türlerini barındıran ormanlık alanın içerisinde yer alan şelale manzarasıyla dört mevsim güzelliğini sergiliyor ve çok sayıda kuş türüne de ev sahipliği yapıyor.

Yaklaşık yüz metre uzunluğa sahip demir merdivenle inilen şelalenin zemininde ahşap köprü yer alıyor.

WhatsApp hattımız 05558981558’e Dipsiz Göle ziyaret gerçekleştiren bir vatandaşın attığı mesajda “Sivasımızın en nadide değerlerinden ilan dipsiz göl su haline bakar mısınız sanki burayı da musilaj kapsamış İl Kültür Turizm Müdürlüğü neden buraya bir el atıp temizlemiyor burası bir Avrupa ülkesinde olsa nasıl değerlendirilir yazık bize yazık” ifadeleri yer aldı.

Yetkilerin acilen bölgede gereken önlemleri alması bekleniyor.

DİPSİZ GÖL ŞUAN Kİ HALİ

ASLINDA DİPSİZ GÖL

Dipsiz Göl ‘e Gidip Görenlerden Bir Kesit

Sivas’ın insana sonsuzluk duygusu veren coğrafyasında, geniş bir ovada ilerliyorduk. Üzerimizden büyük bulutlar geçiyor, gölgeleri arazide bizimle birlikte akıyordu. Hafik ve Zara ilçe sınırlarında bulunan karstik gölleri araştırmak, sır dolu derinliklerini keşfetmek için yola çıkmıştık. Sivas il merkezinin 20 kilometre kadar doğusunda, yoldan birkaç kilometre içeride güçlü bir yansıma fark ettim. Hemen aracımızı kenara çektik.

Dikkatlice baktığımızda güneşi yansıtan suyun doğal bir göletten çıktığını, daha sonra kıvrıla kıvrıla ova boyunca aktığını gördük. İşte ekibimiz tam da bu tür oluşumların peşindeydi. Bize adeta altın tepsiyle sunulan bu fırsatı değerlendirmemiz gerekiyordu, diğer göller bizi biraz daha bekleyebilirdi.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.