DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.292,23 1.222

Sivas’ta Dilencilere Karşı Denetimler Artırıldı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta Dilencilere Karşı Denetimler Artırıldı!

Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların iyi niyetini suistimal ederek kendilerine gelir kapısı oluşturan dilencilere karşı denetimlerini sıklaştırdı.

Sivas’ta Dilencilere Karşı Denetimler Artırıldı!

Yapılan denetimlerle ilgili basın toplantısı düzenleyerek bilgi veren Belediye Zabıta Müdürü Nuri Çayır, dilenciliğin artmasının halkın huzuru ve vicdanını rahatsız eden bir durum haline geldiği belirterek bunun önüne geçmek adına tedbirleri artırdıklarını söyledi.

Dilencilerin topladığı paraları baston, ekmek ve çocuk bezlerinin içine saklandıklarının tespit edildiğini kaydeden Çayır, ülkenin birçok ilinde olduğu gibi Sivas’ta da son dönemde artan dilenciliğin, vatandaşı rahatsız eden bir seviyeye ulaştığını ve bu durumun bir meslek haline geldiğini söyledi.

Ortaya çıkan görüntünün şehrin imajını da olumsuz etkilediğini belirten Çayır, “Toplumu rahatsız eden ve sosyal kökleri itibarıyla çeşitlilik arz eden bu problemle mücadele hem çok yönlü hem de çok aktörlü olmalıdır.” dedi.

Dilenci sorununun çözümü noktasında emniyet teşkilatının katkı ve desteklerinin önemli olduğunu vurgulayan Çayır, “Hem kamu hem de toplum olarak birlikte çaba gösterdiğimizde hızlı ve kalıcı sonuç alınabileceğinin bilinmesi gerekir.” diye konuştu.

Çayır, dilencilerin yoğun olarak bulunduğu yerlerde denetimlerin artırılacağını dile getirerek, “Dilencilere yönelik yapılan uygulamalarda el konulan maddi kaynak, kamuya gelir olarak aktarılmaktadır. Bir dilencinin günlük olarak topladığı miktar değişmekle birlikte 2 bin ila 5 bin lira arasındadır.” ifadelerini kullandı.  (Emre Gençleşen)

Sivas Haber– Sivas Haberler

 


YORUM YAP