DOLAR 23,3860 % 1.18
EURO 25,2104 % 0.35
STERLIN 29,6306 % 0.76
FRANG 25,9067 % 0.68
ALTIN 1.474,46 % 0,91
BITCOIN 628.080 0.246

Sivas’ta değişim her yere sirayet ediyor! Henüz değişmemiş olanlar dikkat!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta değişim her yere sirayet ediyor! Henüz değişmemiş olanlar dikkat!
blank
blank

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Sivas Ticaret Sanayi Odası seçimleriyle Sivaslıların çok sık gördüğü bir yüz daha artık ekranlardan uzaklaşmış oldu…

Sivas’ta değişim her yere sirayet ediyor! Henüz değişmemiş olanlar dikkat!

Geçtiğimiz aylara kadar her biri en az on yıllar boyunca bulunduğu yerde görev yapan isimler arasında otuz yılı aşkın süredir görev yapanlar bile vardı…

Süreç ilk olarak bir önceki seçimde mevcut STSO Başkanı Mustafa Eken‘e karşı kaybeden Osman Yıldırım ile başladı…

Geçen hafta yapılan STSO seçimlerinde bu sefer de sadece bir dönem başkanlık yapabilen Mustafa Eken, Zeki Özdemir’e karşı kaybetti.

Daha öncesinde benzer bir süreç Sivas Esnaf Odaları Başkanı Beşir Köksal için işledi.

Köksal, SESOB Başkanlığının yanı sıra cami derneği başkanlığı gibi bir çok önemli görevi de bir arada yürütüyordu. Yakınları Köksal’a “cami derneği başkanlığına devam etmelisin ama SESOB Başkanlığına tekrar aday olmamalısın” dedi… O da genç, dinamik ve çalışkan isim Hakan Demirgil’e karşı seçimleri kaybetti.

Daha sonra ise bu durum Sivas Ticaret Borsası seçimlerinde yaşandı…

Tıpkı Yıldırım ve Köksal gibi Hastaoğlu’da Sivaslıların yıllardır ekranlarda sık sık gördüğü bir isimdi… Bir takım çevreler Hastaoğlu’na aday olmamasını önerse de Hastaoğlu’da diğer kaybedenler gibi dinlemedi ve aday oldu.

Rakibi, genç Hayrullah Karakaya yıkılmaz denilen Hastaoğlu’nu yıktı ve Sivas Ticaret Borsası Başkanı seçildi…

Her ne kadar “hasta olduğu için aday olmadı, hasta olmasaydı kesinlikle o da yeniden aday olurdu” denilen Sivas Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi önceki başkanı Yüksel Demirgil ise görevini her ne sebeple olursa olsun kaybetmeden zirvede bıraktı…

Yerine en azından işaret ettiği bir isim olan Mesut Dursun bayrağı devralmış oldu.

Büyük Sivas Medya Grubu olarak Sivas’ta yıllar boyu başkanlık, milletvekilliği, siyaset gibi çeşitli görevleri yapan kişilere de bu durumdan artık bir pay çıkarmasını öneriyoruz.

Çünkü artık Sivas’ta değişimle kazananlar, inat edip kaybedenlerden daha makbul…

Hali hazırda bir görevde olan ve başka bir göreve talip olacak olan isimleri uyarıyoruz. Bu yaşananlar sosyolojik bir durum. Başımıza gelmez demeyin. Deneyip görmeyin…

Mevcut görevinizi layıkıyla yerine getirin ve kenara çekilin… Sistem bulunduğunuz görevlerinizi eğer hakkıyla yaptınız ise sizi tekrar içine çekecektir..

UNUTMAYIN;

TABANLAR ARTIK HER KOŞUL VE ŞARTTA DEĞİŞİM İSTİYOR…

GENÇLEŞTİRMEK İSTİYOR…

YENİLEMEK İSTİYOR…

SON SÖZ…

KAYBETMEK İSTEMİYORSANIZ ZİRVEDE BIRAKIN…

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP

Vatandas 21 Kasım 2022 / 01:13 Cevapla

Yok ya birakirlarmi hic o koltuga yapisirlar daki azrail gelip hadi gunun doldu gitme vakti diyene kadar dururlar ama hizmet yok yan gel yat cebleri doldur sonra ben sunu yaptim bunu yaptim yalan ya sivaslilar uyandilar ama cok gec uyandilar hizmet yoksa al asagi yapacaksin bundan sonra boyle olmali hizmet yoksa secmeyin kardesim bu kadar basis koltuk babalarinin yerimi yok uyandiniz ama biraz gec uyandiniz Akliniz yenimi geldi basiniza her konuda uyanmalisiniz bu milletvekili secerkende boyle olmali hizmet edeni ara bul hizmet yoksa secme ya bunu bilmiyormusunuz adamin sahsi gorunusune oy verme hizmetine bak gerisi bos be uyanin artik sivasa hizmet gerek bos konusanlar degil anlamistirsiniz herhaalde bekliyelim gorecegiz slm.