SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas’ta DEAŞ Operasyonu

Sivas’ta DEAŞ Operasyonu
Bu haber 11 Kasım 2016 - 8:42 'de eklendi

Sivas’ta dün sabah saatlerinde terör örgütü DEAŞ’e yönelik düzenlenen operasyonda, lideri Gülen’e ait kitaplar ile K ve F serili 1 dolar ele geçirildi.

img_0846-2

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada 2’si kadın 10 kişinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili şu ifadelere yer verildi:

“DEAŞ Terör Örgütünün faaliyetlerine yönelik yurtdışı operasyonlarının yoğunluk kazanması nedeniyle, Ülkemizde ve İlimizde Çatışma Bölgeleri ile irtibatlı olduğu tespit edilen ve DEAŞ terör örgütüne destek mahiyetinde faaliyetler yürüten kişi ya da kişilerin deşifre edilmesi, olası eylemlerin engellenebilmesi amacıyla yapılan 10.11.2016 günü saat 01.00 itibari ile başlatılan operasyonda daha önceden de ilimiz ve başka illerce DEAŞ terör örgütü ile bağlantısı nedeniyle hakkında işlem yapılan şahıslarında bulunduğu 2’si Kadın 8 Erkek toplam (10) kişi gözaltına alınmış alınmıştır.

Yapılan ev aramalarında bol miktarda örgüte müzahir dergi, kitap, el yazması dokümanlar ve dijital materyallarin yanı sıra iki ayrı evde 1’er adet F ve K serisi 1 Dolar, FETÖ/PDY elabaşı Fetullah GÜLEN tarafından yazılan Sonsuz Nur adlı kitap, üzerinde Fetullah GÜLEN yazılı CD ele geçirilmiştir. Ayrıca 10 Kasım 1998 yılında Anıtkabirin Bombalanmasına Yönelik faaliyet yürüten “Kara Sesçiler” ile ilgili gazete küpürü, polis gömleği ve polis palaskası, pompalı tüfek, çeşitli isimlere ait eski ve yeni pasaportlar ile örgütü temsil eden çok sayıda bayrak, flama ve bandanaya el konulmuştur.”

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER