Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas’ta ByLock’çu Öğretmen Tutuklandı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas’ta ByLock’çu Öğretmen Tutuklandı
688
12 Kasım 2016 - 14:56

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen “bylock” soruşturmasında aralarında Sivas’ta olduğu 25 hakim, savcı ve öğretmen tutuklandı.

İstanbul’da yürütülen “bylock” soruşturmasında gözaltına alınan Savcı Yunus Demir itirafçı oldu. Demir, “HSYK seçimlerinden önce kendisini avukat Ekrem Aydın olarak tanıtan bir kişi cep telefonuma bylock yükledi” dedi. Polis, savcıları avukatım diyerek kandıran bylock zanlısı öğretmen Ahmet Söylemez’i gözaltına aldı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen “bylock” soruşturmasında 25 hakim ve savcı tutuklandı.

İTİRAFÇI SAVCI BYLOCK YÜKLEYEN ZANLIYI İTİRAF ETTİ

Tutuklanan savcılardan Yunus Demir itirafçı oldu. Demir polise verdiği ifadesinde, “HSYK seçimlerinden önce, tüm hakim ve savcıların avukat Ekrem Aydın diye tanıdığı bir kişi cep telefonlarımıza bylock programını yükledi.” dedi.

KENDİNİ AVUKAT OLARAK TANITAN ÖĞRETMEN GÖZALTINA ALINDI

Yürütülen soruşturmada, kendisini avukat Ekrem Aydın diye tanıtarak hakim ve savcıların cep telefonuna bylock programı yükleyen kişinin gerçek isminin Ahmet Söylemez olduğu, mesleğinin de öğretmen olduğu belirlendi.

İstanbul Organize Polisi, hakim ve savcılara bylock programı yükleyen öğretmen Ahmet Söylemez’i yakalamak için Kahramanmaraş ve Sivas’ta operasyon düzenledi. Ahmet Söylemez Sivas’ta gözaltına alındı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Söylemez tutuklandı.

 

Kaynak: http://www.aksam.com.tr/guncel/hakim-ve-savcilara-bylock-yukleyen-ogretmen-tutuklandi/haber-560733

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
[anket id=70133]

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558