DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.123.497 2.947

Sivas’ta Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyon Kongresi başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyon Kongresi başladı

Sivas’ta 21 ülkenin katılımıyla Uluslararası Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyon Kongresi başladı.

Sivas’ta Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyon Kongresi başladı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) öncülüğünde ISPEC Enstitüsü iş birliği ile hayata geçirilen Sivas 2. Uluslararası Bilimsel Araştırma ve İnovasyon Kongresi başladı.

Kongreye hem yüz yüze, hem de online olarak Türkiye, Cezayir, Azerbaycan, Hindistan, Irak, Malezya, Fas, Nijerya, Pakistan, Romanya, Ukrayna, Gürcistan, Macaristan, Amerika Birleşik Devletleri, Bangladeş, Arnavutluk, Feridabad, İbadan, Brezilya, Güney Afrika, Kore olmak üzere toplam 21 ülkeden 412 bildiri ile katılım sağlandı.

Kongrenin açılışında konuşan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, “Geleceğin dünyasında inovasyonun çok önemli bir yeri var. Üniversite olarak üretimin nitelikli hale gelmesinde üzerimize düşenleri bilim ve teknoloji ışığında ülkemizin hizmetine sunmaya devam ediyoruz. İş birliği yaptığımız ortaklarımızla da bu tecrübeyi paylaşıyoruz. Bu kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. iha

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Suzan Dalyan 17 Eylül 2023 / 16:13 Cevapla

Helal olsun , 3-5 yılda 50 yıllık Cumhuriyet üniversitesini geride bıraktılar. Çünkü liyakatli kadrolar yapıyorlar. Alim bey gibi sadakat ve ilahiyata dayalı kadrolar değil. Cumhuriyet üniversitesi nde akademisyenler arasında bel fıtığı çok artmış , sebep de bu ekibin önünde aşırı bir eğilme oluyormuş ve hocaların çoğu Gizik Tedaviye başlamışlar. Eğilmeyenler de soruşturma, ceza , başka fakültelere sürülme yüzünden psikiyatrik sorunlar yaşıyormuş , normal sağlıklı hoca kalmamış yani. Mehmet Kul hocamı tebrik ediyorum….

Ruhi Köse 17 Eylül 2023 / 16:03 Cevapla

Alim Yıldız faciasından sonra; Mehmet Kul hocamızın ve bu ikinci üniversitemizin başarıları ile gurur duyuyoruz. İnşallah 9 ay sonra Cumhuriyet üniversitemize de başarılı, ilmin ve fennin ışığında hareket eden, adalet ve liyakate uygun davranan rektör , rektör yardımcıları ve genel sekreter atanır da 7 yıllık gerilemeye artık bir dur denilir.