DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.119.589 1.319

Vali Gül Öğrenciler Burs Alsın Diye Gece Gündüz Çalışıyor! Peki Diğerleri?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Gül Öğrenciler Burs Alsın Diye Gece Gündüz Çalışıyor! Peki Diğerleri?

Sivas Hizmet Vakfı bünyesinde öğrenciler için 2016 yılından bu yana toplanan ve dağıtılan burslar Sivaslı öğrencilerin ihtiyaçlarına derman oluyor. Vali Gül Sivaslı öğrenciler burs alsın diye gecesini gündüzüne katıyor.

Vali Gül Öğrenciler Burs Alsın Diye Gece Gündüz Çalışıyor! Peki Diğerleri?

Sivas Valisi Davut Gül’ün Başkanlığını yaptığı vakıf bünyesinde onlarca isim mütevelli heyeti üyesi olarak görev yaparken, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Ticaret ve Sanayi Odası Mustafa Eken, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız gibi isimlerde yönetim kurulunda yer alıyor.

Binlerce öğrencinin burs aldığı vakıf bünyesinde Sivas Valisi Davut Gül’ün üstün çabası herkesin malumu iken, geçtiğimiz dönem Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım’ın da çabası göz ardı edilemeyecek büyüklükte.

Sivas Belediyesinin ise farklı bir çok şehirde ki gibi bir öğrenciler burs alsın diye bir çalışmanın içerisinde olmaması ise dikkatlerden kaçmıyor. Belediye Başkanı Sami Aydın’ın bir kaç öğrenciye şahsi olarak verdiği burs dışında Belediye olarak öğrencilerin burs alması için doğrudan veya dolaylı bir çalışma bulunmuyor.

Kısacası Sivas Belediyesi öğrenciler burs alsın diye özel bir çaba ortaya koymuyor.

Burs konusunda da bir çok mesele de olduğu gibi bu konuda Vali Gül’ün özel çabalarıyla yürütülüyor. Sivas’a yapılan 10 bin kişilik yurt ile öğrencilerin barında problemini de çözmüş olacak olan Vali Gül’ün burs konusu da sırtında ilerliyor.

Ayrıca yeni seçilen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının ise burs konusunda ki hassasiyeti kamuoyu tarafından biliniyor.

Geçtiğimiz yıllarda Sivas Hizmet Vakfının dağıttığı burs yokken Sivastaki ilk ve tek toplu burs organizasyonunun mimarı olan Memleket Meseleleri programının yapımcısı Murat Toraman’ın daveti üzerine programa dahil olan Eken, toplanan 300 Bin’den fazla paranın öğrencilere burs olarak dağıtılmasına katkı sağlamıştı.

Eken’in, bireysel olarak yaptığı bu çalışmanın benzerini şimdide önceki Başkan Osman Yıldırım’dan daha fazla olacak şekilde oda olarak da sürdürmesi bekleniyor.

Her bir öğrenci ve velisi burs konusunda katkısı olan Vali Gül başta olmak üzere herkese teşekkürleri çeşitli kanallarla Büyük Sivas Medya Grubu’na iletiyor.

Bizlerde Büyük Sivas Medya Grubu olarak, Sivas Valisi’nin öğrencilerin burs alması hususunda ortaya koyduğu çabadan dolayı kutluyor, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın başta olmak üzere diğer yönetim kurulu ve mütevelli heyeti üyesi kişilerden de aynı gayreti göstermelerini temenni ediyoruz.

TSO Başkanı Mustafa Eken’in katıldığı burs yayını

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.