DOLAR 31,5148 % 0.47
EURO 34,2460 % 0.57
STERLIN 39,9998 % 0.65
FRANG 35,6906 % 0.49
ALTIN 2.111,12 % 0,48
BITCOIN 2.061.765 5.944

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı!

Sivas Valisi Sayın Yılmaz Şimşek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı!

Vali Şimşek mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Toplumumuzun önemli ve değerli bir parçası olan engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacıyla 3 Aralık tarihi, Birleşmiş Milletler tarafından ‘Uluslararası Engelliler Günü’ olarak ilan edilmiştir.

Toplum; engellisi engelsizi, yaşlısı genci, kadını erkeği ile bir bütündür. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, karşılaşabileceği problemleri öngörüp, empati kurarak çözüm yolları üretmek hepimizin ortak görevidir. Engelleri aşmaya çalışan bireyleri destekleyerek onların yanında olmak da bir iyilik hali değil asli görev olmalıdır. Çünkü engellilerimizin yaşadığı problemler sadece kendileri ve ailelerini ilgilendiren bir konu olmayıp, toplumumuzun öncelikli meselesidir. Unutulmamalıdır ki her sağlıklı insanda bir engelli adayıdır.
Engellilik ise herhangi bir zorluk ve mücadele gerektiren bir durum söz konusu olduğunda pes etmek değil, onu aşmak için mücadele etmektir. Özel gereksinimli bireylerimizin toplumsal hayatta daha fazla varlık göstermeleri, sosyal sorumluluk üstlenmeleri ve kendilerini hak ettikleri yerde görmeleri, milletimizin sosyal dokusunu zenginleştirecek ve gücüne de güç katacaktır.
Bir ülkenin gelişmesinin, kalkınmasının, ilerlemesinin en önemli işaretlerinden birinin de toplum içindeki dezavantajlı kesimlerin şüphesiz hayata katılma düzeyidir.

Özel gereksinimli bireylerimizin önündeki engeller ortadan kalktıkça da spordan eğitime, sanattan siyasete kadar, hemen her alanda önemli başarılara imza atmaya devam edeceklerdir. Önemli olan engellerimize takılmadan geliştirebileceğimiz yönlerimize odaklanmaktır. Bu bakış açısıyla, engelli vatandaşlarımızın kendine yeten ve güven dolu bireyler olmalarının toplumumuzu çok daha güçlü kılacağına yürekten inanıyorum.

Engelsiz bir toplum, engelsiz bir gelecek için ulaşımdan eğitime, çalışma hayatından sağlık hizmetlerine varıncaya kadar hemen her alanda birçok düzenlemeyi hayata geçiren devletimiz de başta istihdam olmak üzere eğitim, sağlık hizmetleri, evde bakım ve sosyal güvenlik alanlarında büyük çalışmalar gerçekleştirmiştir. Memnuniyetle görüyoruz ki ülkemizde olduğu gibi ilimizde de engelli vatandaşlarımız için daha yaşanılabilir bir kent olma noktasında güzel hizmetler hayata geçmiştir. Sivas için nihai hedefimiz de hep birlikte “Engelsiz Bir Şehir” inşa etmek, “Sıfır Engel” ile hayatı kolaylaştırmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle hep birlikte el ele bu şehri engelsiz bir şehir yapabileceğimize inanıyor, her zaman tüm özel gereksinimli bireylerimizin yanında olacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Özel gereksinimli bireylerimize aileleriyle birlikte mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam geçirmelerini temenni ediyor, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.” (Halil Yavuz Canpolat)

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP