DOLAR 31,2179 % 0.04
EURO 33,9462 % 0.24
STERLIN 39,5862 % 0.07
FRANG 35,5370 % 0.04
ALTIN 2.042,61 % 0,10
BITCOIN 1.947.498 8.98

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek Suşehri İlçesini Ziyaret Etti!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas Valisi Yılmaz Şimşek Suşehri İlçesini Ziyaret Etti!

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Suşehri ilçesine geldi.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek Suşehri İlçesini Ziyaret Etti!

Kaymakamlık önünde ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Şimşek, Kaymakam Ahmet Korkmaz ile bir araya gelerek, ilçede devam eden ve planlanan projeler hakkında bilgi aldı.

Vali Yılmaz Şimşek, Suşehri ilçesi ziyaretleri kapsamında; Cumhuriyet Ortaokuluna uğradı.

Okulun genel durumu hakkında idarecilerden bilgi alan Vali Şimşek, sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Sivas Valiliği himayelerinde başlatılan ‘HEDEF Projesi’nin başarıyla uygulandığını dile getiren Vali Şimşek, öğrencilere derslerinde başarılar dileyerek, kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Öğretmenler odasında eğitimcilerle de bir araya gelen Vali Şimşek, okul güvenliği konusunda ilgili makamlarca her türlü tedbirlerin hassasiyetle yürütüldüğünü kaydetti.

Vali Şimşek, okul içerisinde yer alan anasınıfını da ziyaret ederek, minik çocuklarla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

– Vali Şimşek, Aile Destek Merkezi’nin Açılışını Yaptı
Suşehri ilçesine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından kazandırılan Aile Destek Merkezi’nin (ADEM) açılışı Vali Şimşek ve ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Aile Destek Merkezlerinin kadınların mesleki ve kişisel gelişimine katkı sunduğunu ifade eden Vali Şimşek, merkezin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Açılışın ardından ADEM’i gezen Vali Şimşek, merkezde çeşitli kurslara katılan kursiyerlerle de sohbet etti.

Vali Yılmaz Şimşek, Suşehri ilçesinde belediye bünyesinde faaliyet gösteren Et Entegre Tesisinde de incelemelerde bulundu. Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel’den tesisin faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Şimşek, hijyenik koşullarda, ileri teknolojiye sahip sistemle ve profesyonel ekiple çalışmalarını sürdüren tesis personeline kolaylıklar diledi.

Suşehri ilçesi temaslarına Atık Su Arıtma Tesisi ile devam eden Vali Şimşek, ilçe Kaymakamı Ahmet Korkmaz, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ve beraberindekiler ile tesisin bulunduğu alanda incelemelerde bulundu. 15 bin metrekare alan üzerine yapılan, 25 bin nüfusa hizmet veren ve günlük 2 bin metreküp su arıtan tesisi gezen Vali Şimşek, yetkililerden tesisin işleyişi hakkında bilgi aldı.

– Vali Şimşek, Hastalara Geçmiş Olsun Diledi
Vali Şimşek, Suşehri programında Suşehri Devlet Hastanesini de ziyaret etti. Başhekim Uzm. Dr. Ümit Kaya ve sağlık çalışanları tarafından karşılanan Vali Şimşek, hastane binasında incelemelerde bulundu. Hastanenin personel ve hasta sayısı hakkında başhekim Kaya’dan bilgi alan Vali Şimşek, acil serviste yatan ve polikliniklere muayeneye gelen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vali Şimşek, Suşehri ilçe programlarını Murat Su Dolum Tesisi ile tamamladı. Tesiste incelemelerde bulunan Vali Şimşek, firma sahibi Murat Kaya’dan üretim kapasitesi hakkında bilgi aldı. Personel ile bir süre sohbet eden Vali Şimşek, Kaya ailesine hayırlı ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu. (Halil Yavuz Canpolat)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP