DOLAR 27,2521 % 0.16
EURO 28,9123 % 0.22
STERLIN 33,2464 % 0
FRANG 29,8668 % 0.1
ALTIN 1.676,23 % 0,00
BITCOIN 720.104 0.658

Sivas Gazilerinden Hollanda’ya Tepki

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas Gazilerinden Hollanda’ya Tepki

Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanları ile Muharip Gaziler Derneği üyeleri, Hollanda’nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yönelik skandal tavrına tepki gösterdi.

Kent meydanında toplanan yaklaşık 200 kişilik grup adına açıklama yapan İl Müdürlüğü çalışanı Hatice Nur Kılıç, Hollanda’yı şiddetle kınadıklarını söyledi.

Diplomatik kişiliğe sahip insanlara antidemokratik bir şekilde uygulamalarla müdahale etmeye çalışmanın bir insanlık ayıbı olduğunu belirten Kılıç şunları söyledi:

“Ülkemizin olağanüstü hal sürecini ve bu süreçteki tutumunu sık sık eleştiren batı, bir kadın bakanın vatandaşlarıyla kendi toprakları sayılan konsolosluk binasında buluşma girişimine istinaden olağanüstü hal ilan etmiş. Olağanüstü hal sonrası hem vatandaşlarımız hem basın mensuplarımız şiddete maruz kalmıştır. Bunun acınası bir durum olduğunu düşünüyoruz.

Sayın Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya ve ekibinin en temel ihtiyaçları da dahil olmak üzere tüm özgürlüklerini kısıtlayan ve çirkin muamelede bulunan başta Hollanda olmak üzere tüm destekçilerini ve yandaşlarını bir kez daha şiddetle kınıyoruz.”

Açıklamada Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut da hazır bulundu. (AA)

Büyük Sivas Haber

 


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.