DOLAR 32,4426 % 0.05
EURO 34,4648 % -0.14
STERLIN 40,3435 % -0.14
FRANG 35,5191 % -0.13
ALTIN 2.488,77 % 0,22
BITCOIN 2.082.891 -6.561

Sivas Esnaf Kefalet Seçimleri Yaklaşıyor! Saflar Sıklaşıyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas Esnaf Kefalet Seçimleri Yaklaşıyor! Saflar Sıklaşıyor!
Sivas’ın sayılı kooperatiflerinden olan ve binlerce TL kredi verebilen Sivas Esnaf Kefalet Kooperatifi seçimleri yaklaşıyor.

Sivas Esnaf Kefalet Seçimleri Yaklaşıyor! Saflar Sıklaşıyor!

Yaklaşan seçimler öncesinde artık emekliliğe ayrılmasına kesin gözle bakılan mevcut başkan Yüksel Demirgil’in koltuğunun taliplileri ise çalışmalarını sürdürüyor.

Kooperatifi yönetmeye talip olan isimlerin buranın sadece başkandan ibaret olmadığını, beş kişilik yönetim ve iki kişilik denetim ve orada çalışan üç dört personel den de oluştuğunu iyi bilmeleri gerekirken ismi aday olarak konuşulanların mevcut yapıyı iyi tanıdığına inanılıyor.

2021 yılı Nisan ayında gerçekleştirilecek olan seçimlere kalan 7 ayda yeni adaylar çıkar mı bilinmez ama şuan kamuoyunda buraya aday olduğunu belirten iki tane isim bulunuyor.

Bunlardan bir tanesi Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil diğeri ise Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mehmet Akgül

Seçimin şuan bu iki isim arasında gittiği gözlenirken yeni isimlerde aday olur mu şuan bu durum kamuoyuna karanlık…

Buraya aday olabilmenin ön şartı ise esnaf olmak ve ilgili kooperatiften kredi kullanmış olmak…

Kimler Kimlerle Beraber?

Aday olacaklarını belirten Hakan Demirgil ve Mehmet Akgül’ün şuan yanında olan isimlerde kamuoyundan edinilen bilgilere göre şekillenmeye başladı.

Şuan Hakan Demirgil’i destekleyeceği ifade edilenler arasında Berberler Odası Başkanı Ömer Şeker, Marangozlar Odası Başkanı Rafet Raif Aydın, Pazarcılar Odası Başkanı Adem Argın, Lokantacılar Odası Başkanı Nazım Yiğit, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Yıldız ve Hafik Esnaf Odası Başkanı Burhan Koçak’ın yer aldığı ifade edilirken diğer aday Mehmet Akgül’ü ise Demirciler Odası Başkanı Harun Koç, Tenekeciler Odası Başkanı Hamdi Çelik’in destekleyeceği ifade ediliyor.

Kalan diğer odaların ise şuan yakın çevresine bu konuda herhangi bir renk vermediği de edinilen bilgiler arasında…

Esnaf Kefaletlerin Görevi Nedir?

Devletin zaman zaman esnaf kesimini desteklemek için ucuz kredi olanağı sağlaması ve bununla beraber başvuranlar arasından belirlenecek isimlerin yönetim kurulu kararları sonrası Halk Bankası ile bu kredilerden faydalandırılması.

Sivas Esnaf Kefalet Seçimlerinde “Belki de Biz Aday Olacağız!”

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.