SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Bilim ve Teknik Üniversitesi ! Sivas’a ikinci Üniversite Müjdesi

Sivas Bilim ve Teknik Üniversitesi ! Sivas’a ikinci Üniversite Müjdesi
Bu haber 19 Nisan 2018 - 16:50 'de eklendi

Sivas’ta 2. Devlet Üniversitesi’nin (Sivas Bilim ve Teknik Üniversitesi) heyecanı yaşanmaya devam ederken Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın gayretleriyle çalışmalarda nihayete gelindiği. Geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Milletvekillerinin önerdiği kanun tasarısı hükümet tarafından kabul edilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulmuştu.

Sivas Bilim ve Teknik Üniversitesi ! Sivas’a ikinci Üniversite Müjdesi

Komisyonda görülen tasarı ile ilgili çalışmaların nihayete erdiği bilgisi öğrenildi.

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin Twitter hesabından yaptığı paylaşımla 2. Devlet üniversitesi konusunun yakın bir sürede yasalaşacağını duyurdu. Bilgin’in paylaşımı, “İlimize 2. Devlet üniversitesi kurulması yönünde vermiş olduğumuz söz üzerine Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Milli Eğitim Bakanımızın desteği ile çalışmalar nihayete gelmiştir. Önümüzde ki yakın bir sürede yasalaşacak ve Sivas 2. üniversitesine kavuşacaktır. Hayırlı olsun.” şeklinde.

2. ÜNİVERSİTE NEREYE KURULACAK ?

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin’in yaptığı açıklamanın ardından Sivas Bilim ve Teknik Üniversitesi’nin nereye kurulacağı merak ediliyor. İkinci üniversitenin şehre yakın bir noktada kurulması bekleniyor. Üniversiteye gelecek olan öğretim üyeleri, öğrenci ve velilerinin şehrin havaalanından, hizmete girecek olan hızlı treninden ve otobüs terminalinden faydalanabilmeleri gerekiyor. Bu nedenle 2. Devlet Üniversitesi’nin ulaşım imkânlarının rahat olacağı bir noktaya kurulması bekleniyor.

Memleket

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER