DOLAR 20,0115 % 0.19
EURO 21,3833 % -0.24
STERLIN 24,9742 % 0.83
FRANG 22,1244 % 0.35
ALTIN 1.249,93 % 0,48
BITCOIN 27.108,80 1.379

Sivas Belediyesi Sosyal Tesisleri Yeniden Açılıyor! Kazma Vuruldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas Belediyesi Sosyal Tesisleri Yeniden Açılıyor! Kazma Vuruldu
blank
blank

Sivas Belediyesi’nce dönemin Belediye Başkanı Doğan Ürgüp tarafından açılan Selçuklu Sosyal Tesisleri, dönemin Başkanı Sami Aydın döneminde de Sivaslılara hizmet verdi.

Sivas Belediyesi Sosyal Tesisleri Yeniden Açılıyor! Kazma Vuruldu

O dönemde kent meydanında yapımı tamamlanan tesislerin açılışında konuşan dönemin Sivas Valisi Ali Kolat, belediyelerin sosyal amaçlı hizmetleri arasında bu tür sosyal tesisleri açmak ve o şehrin yemek kültürünü, geleneğini yaşatmak görevi de bulunduğunu söylemişti.

Açık olduğu dönemde aynı anda yaklaşık 400 kişilinin yemek yiyebildiği sosyal tesislerde çoğunlukla Sivaslılar yer bulmakta zorlanıyordu. Adeta Sivaslıların akın akın giderek uygun fiyatlara nezih, temiz ve kaliteli olarak hizmet aldığı bu tesisler Sivaslıları memnun ediyordu.

Şehrin en merkezi yerinde bulunduğu için vatandaşlar tarafından sıkça tercih edilen nezih mekanların başında yer alırken burası sayesinde çevrede yer alan lokantalarda fiyatları mecburen dengeliyordu.

2019 yılında çeşitli nedenlerle sosyal tesisler kapatıldı. Kapatılma sürecinde sektöre hakim olan bazı siyasilerin fikir ve kanaatlerine de kulak verilmişti.

TEKRAR AÇILIYOR

Büyük Sivas olarak dönem dönem tekrar açılması gerektiğini yazdığımız sosyal tesislerde ise beklenen çalışmalar sonunda başladı.

Sosyal tesislerin yeniden açılması için geçtiğimiz gün ilk kazma vurularak tadilata alındı ve inşaat çalışmaları başlatıldı.

Meclis toplantısında BBP meclis üyelerinin yönelttiği soru üzerine Başkan Bilgin “sosyal tesisleri açacağız ve şuan Sivas mutfağının yöresel yemekleri ile hizmet vereceğiz” dedi.

Başlangıçta Sivas mutfağına ait yemeklerin servis edileceği Sosyal Tesisler de gelecek olan yoğun taleplerle birlikte de tekrar ızgara çeşitlerinin ve diğer kalemlerin satışının ise kaçınılmaz olacağı biliniyor…

İŞTE BAŞKAN BİLGİN’İN SÖYLEDİKLERİ

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP