DOLAR 31,1186 % 0.25
EURO 33,7826 % 0.43
STERLIN 39,4451 % 0.18
FRANG 35,3430 % 0.3
ALTIN 2.034,48 % 0,09
BITCOIN 1.606.113 -1.27

Sendika Başkanı Sesin Kaynağını Bulmuş! il Milli Eğitim Ne Diyecek?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sendika Başkanı Sesin Kaynağını Bulmuş! il Milli Eğitim Ne Diyecek?

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp hattımız 05558981558’e Kılavuz Mahallesi İstiklal Cami karşısında oturduğunu iddia eden bir vatandaşın gönderdiği video ve mesajlar sonrası yayınladığımız habere Sivas Müftülüğü yazılı bir açıklama göndererek bu sesin camiden gelmediğini iddia etmiş fakat açıklamasında nereden geldiğini belirtmemişti. Bir açıklama da sendika başkanı tarafından yapıldı.

Sendika Başkanı Sesin Kaynağını Bulmuş! il Milli Eğitim Ne Diyecek?

Sivas İrade Gazetesine açıklamalarda bulunan Diyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Vahit Yiğiter müziğin caminin karşısında bulunan okulda, zil sesleri üzerinde bakım onarım çalışması yapılırken teknik ekip tarafından çalındığını iddia etti.

Açıklamasının devamında Diyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Vahit Yiğiter, “Dini ve din görevlilerini itibarsızlaştırmak için her şeyi fırsata çeviren kirli zihinler edepsizliği, iftira atmayı meziyet olarak görüyorlar.

Sivas merkez İstiklal Camii karşısında bulunan okulda, zil sesleri üzerinde bakım onarım çalışması yapılırken, teknik ekip tarafından okulda çalınan müziği camiye atfedip, cami hoparlörlerinden müzik çalınıyor diyerek itibar suikastı yapan kör beyinlere din görevlileri olarak pes diyoruz.

Cami ve din görevlilerine karşı başlatılan öfke ve kurgular karaktersizlik kokmaktadır.

Bunlar dini ve din görevlilerini itibarsızlaştırmak için her şeyi fırsata çeviriyorlar. Bunu yaparken de iftira atmayı, yalan ve kurgularla yürümeyi meziyet sanıyorlar” dedi.

Din görevlilerinin hak ve hakikati anlatmakla yükümlü olduğunu anımsatan Başkan Yiğiter, “Çalışmalarımızda yalan söylemenin sakıncalarını, iftira atmanın günah olduğunu defalarca dile getirdiğimiz halde, yalan ve iftiraya başvuran bu zihinlerin hakikati anlamadıklarını düşünüyor ve üzülüyoruz.

Kurgulanan yalanlarla iftira atıp, bunu bir meziyet olarak görmek de hata üstüne hata yapmaktır.

Camilerimizin minarelerinden ezan ve sela haricinde hiç bir şey duyulmazken, cami karşısında olan okulun zil sesini camiden müzik sesleri geliyor diyerek yorumlamak ve bunu adeta bir fırsata çevirip dine ve din görevlilerine hakaret etmek, fırsat değil cahilliktir, insanlık değil insafsızlıktır.

Bu hadsiz, haksız tutum karşısında medyanın sadece gerçeklere yer vermesini, yalan ve yanlış beyanlarla gündemi meşgul etmemesi gerektiğini, yapılan yanlış haberlerin tekzip edilerek, gerçeklerin yazılmasını istiyoruz.

Bu olayın bir yanlış anlaşılma sonucu meydana geldiğini, ezan ve müzik sesini ayırt etmekten yoksun kulaklar tarafından işitilen bir vaka olduğunu düşünerek, aksi tutum karşısında hukuki sürecimizi başlatacağımızı ilan ediyoruz” açıklamasında bulundu.

SİVAS İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İDDİALARA CEVAP VERMELİ!

Sendika başkanının ses camiden değil okuldan geliyor şeklinde iddia ettiği okul görevlileri hakkında, çevrede bulunan mahalle sakinleri tarafından çekilen ve cami minaresinde çalıyor olarak gönderilen görüntülerin müsebbibi olan kişi yada kişilerle ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün soruşturma başlatması ve sorumluları tespit etmesi bekleniyor.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.